Tehnika

PALJU ÕNNE! Bitcoin sai ametliku investeerimisobjekti staatuse (7)

Toimetas Sander Silm, 19. november 2013, 12:37
Foto: Reuters/Scanpix
USA justiitsminister ja finantsturgude järelvalvega tegelev ametkond SEC nimetasid virtuaalraha Bitconi kõikidele nõuetele vastavaks investeerimisobjektiks.

SEC-i esimees Mary Jo White ütles oma avalduses, et loodetavasti suhtutakse Bitcoini kui väärtpaberisse, mistõttu Bitconiga tehtavad tehingud jäävad nüüdsest ka SEC-i vaatevälja. USA keskpank FED teatas aga, et nemad ei kavatse hakata virtuaalvaluuta üle järelevalve teostama, edastas Digitoday.

Goerge Masoni ülikooli teadlase Jerry Brito sõnul tähendab ametkondade otsus usaldust virtuaalraha vastu, kuna see kinnitab, et tegemist pole mingi abstraktse valuutaga, vaid rahaga, mis ei kao kuhugi.

Ametivõimude otsus tõi turgudel kaasa ka Bitcoinide hinnatõusu. Nii maksis Bitstampi keskkonnas Bitcoin esmaspäeva õhul 546 USD ja konkureerivas Mt. Gox keskkonnas isegi 640 USD.

Kuid on ka teistsuguseid arvamusi. Nii leidis Financial Timesi toimetaja Izabella Kaminski oma arvamusloos, et Bitcoini järsk hinnatõus viitab pigem mullile, kui usaldusväärsusele valuuta tuleviku suhtes.

Samal teemal

7. jaanuar 2014, 15:40
Bundesbank Bitcoinist: võite kaotada kogu investeeringu
5. detsember 2013, 15:56
Kas virtuaalrahad kuulutavad dollarile kadu?
30. november 2013, 19:17
Mees heitis prügimäele 5,5 miljoni euro väärtuses virtuaalraha

;