Tehnika

Mees heitis prügimäele 5,5 miljoni euro väärtuses virtuaalraha

Toimetas Sander Silm, 30. november 2013, 19:17

26 KOMMENTAARI

h
××/ 21. detsember 2013, 22:50
huvitav, et ainuke tark inimene ja mitteohmoon siin kommentaariumis nii vigaselt kirjutab. Ta võiks tõesti aega raisata mitte lollide harimisele, vaid enda väljendamise parandamisele.
Kui tema jutust nüüd paar tarkusetera välja võtta, siis väheke kommenteeritult ei seisa ühegi rahaühiku väärtus selles, et neid emiteeritakse mingi ülempiiri väärtuses ega ka näiteks selles, mis laadi on see raha krüpteeritud ega isegi selles, mida selle raha omamiseks tegema peab. Peatähtis on tegelikult see, kas keegi tahab seda "raha" vahetada mingite muude väärtuste vastu. Kuna hetkel on ilmselt bitcoini hankijaid küllalt, siis saab ka bitcoini eest reaalseid muid väärtusi välja käia. Või ka väärtusetuid dollareid.
k
Kalju/ 19. detsember 2013, 20:32
Olen Keemik,see jutt ei pea paika.
i
irff/ 11. detsember 2013, 01:36
virtuaal raha..... ongi virtuaalraha ja mitte midagi paremat. iga tegelane võib mingi "raha" välja mõelda ning selle siis nii ülesse haipida,et selle väärtus näiliselt tõuseb sest tekitatakse näilist huvi selle vastu....
Minu vana sokk võib ka maksta 5 aasta pärast 10. milli ,pean ainult leidma viisi ,kuidas seda näiliselt sinna maani viia.
l
lollorosso/ 10. detsember 2013, 09:42
Ah et või kohe jalgväljaku suuruse alaga. See on küll suur ala..
m
Mr Cool/ 4. detsember 2013, 00:20
Cool oleks seda bit @tvoju matti pisut koinida! Vene keeles on e-batt! Vihkan IT mehi elektroonikat ja armastan reaalset kulda!
t
to njaa/ 3. detsember 2013, 20:33
bitcoini puhul on iga asi seotud krüpteerimisega. bitcoini aadress (ehk nagu kontonumber) on su avalik võti ning privaatse võtme hoiad salajas. võid neid teha niipalju, kui soovid- neid jaguks igale tolmukübemekesele siin universumis. vabalt võid ka kanda oma raha aadressile, mis pole kasutusel. et aga kasutada mingil aadressil olevat raha- on sul vaja seda privaatset võtit. kui kadunud- oled ilma, sest hetkeseisuga võtaks asja välja arvutamine kümneid tuhandeid aastaid. kõik on avalik, puudub 'keskus' - ei ole mitte mingisugust võimalust oma kaduma läinud raha kätte saada või kelleltki koode küsida- sest koodid on olnud vaid sinul endal ning ideaaljuhul ei olegi nad su arvutist kaugemale jõudnud.
n
njaa/ 3. detsember 2013, 11:05
Ühest ma aru ei saa ja ilma irooniata. Kuidas on võimalik, et virutaalne raha kaob ära? Kui see on virtuaalne siis on see kuskil internetis ju olemas ja peaks ka mujalt ligi pääsema. Alles oli ju uudis, kuidas mingi vend sai üleöö rikkaks, sest tuli meelde, et tal on bitcoine ja tuletas mingi nipiga parooli meelde... siin pole siis võimalik sellist asja teha?

k
Ka/ 2. detsember 2013, 05:28
Tahate head investeerimis objekti siis soovitan soojalt bitcoini. 4 aasta pärast ei jõua sa oma elu säästude ees kah ühte Bitcoini osta. Selle hind on siis üle 100 000 € üks bitcoin.
a
AA eelimisele veel see / 2. detsember 2013, 05:25
Aga jh asi selles et seda virtuaal raha saab isegi automaatidest välja võtta hetkel on küll ainult üks mis asub kanadas aga asi seegi
o
ohmoonid kokku sattunud siia kommentaariumisse / 2. detsember 2013, 05:24
Enne kommenteerimis soovitaks uurida mis asi on bitcoin ja miks selle värtus on nii suur. Enamus kes siia postitavad pole vaevunud uurima kuidas see asi toimib. Selle seletamine oleks nagu lollile selgeks tegmine miks rattas veereb seega ei hakka sügavalt sisse minema teemasse. Aga põhimõtte on et iga tehingu block saadetakse keerulise valemiga. Valem on nii keeruline et üks arvuti arvutaks seda üle 20 tuhande aasta. Sealt ka tuleb see miks see on väärt midagi. Nimelt on olemas sellised üksused nagu on Bit Minerid ehk siis kaevandajad. Kui tavalises pangas on igast infrastruktuur erinevad võrgustikud et tehingud saaks tehtud siis selleks on bit coinil minerid.
Miks Bitcoin nii kallis on ?
Lihtne vastus on selles et selle kogus on piiratud umbes 21m ühikuni. Hetkel peaks olema neid umbes 12m. Kui võtta nüüd suures mailmas üle kõige olev ühk Dollar siis seda on ja tuleb mailma aina juurde iga aasta trükkitakse sadu ja sadu miljoneid juurde. Ehk siis selle väärtus peaks praeguseks olema olematu. Dollari väärtus on viimase 40 aastaga langenud üle 95% ja selle viimase 4.9% kaotamiseks ei kulu enam 40 aastat.
Ah kura ei pidanud üldse kirjutama pikkalt. Ei viitsi enda närve raisata lollide harimisele. Uurige ise meil terve internet käeulatuse kus on täpslet seletatud kuidas asi toimib. Loodan et meil talurahvast inimesed saaks aru üks hetk et maailma kord on muutumas ja see raha mis oli meil kunagi tähtis kaob varsti
u
uku/ 1. detsember 2013, 23:07
bitcoine saab sularahaks vahetada
p
pluto/ 1. detsember 2013, 22:22
mina ei maksaks sellest virtuaalrahast isegi ühte eurot, sest selle kõvakettaga poes ei maksa, see on lihtsalt idiootidele, a la mul on miljoneid, aga kahjuks on nad virtuaalsed.
vähemalt on mehel nüüd tegevus elu lõpuni - saab prügimägesid läbi kaevata, võib olla leiab ta oma otsingute käigus isegi päris raha ja muud vajalikku sealt!
m
myki/ 1. detsember 2013, 20:49
Ma lugesin seda delfist. Ja seal oli,et 6,7 miljonit viskas prygikasti
t
to ?/ 1. detsember 2013, 20:22
Loe korra veel uudis läbi, saad ehk siis aru
a
Arusaamatu/ 1. detsember 2013, 20:18
Arusaamatu, kuidas on mingi raha olemasolu seotud oma arvuti kõvakettaga, info nende koinide ostust (summast ja omanikust) peaks ju mingis keskses süsteemis asuma?

m
MadMax/ 1. detsember 2013, 18:46
Uus pindalaühik jalgväljak/feetsquare?
d
DeD/ 1. detsember 2013, 13:37
vau! jalgväljak??? midagi uut.
a
assaa/ 1. detsember 2013, 11:32
Virtuaalraha koht ongi prügimäel.
j
Juba, kus võib lolle olla! :D/ 1. detsember 2013, 10:48
Lugege uudis ennem läbi kui midagi kirjutama hakkate. Kõik panevad mingi lambi teemat üldse. Ja mis mõttes saab ära unustada, muidugi saab, kuna vähe paremate oludega riikides ei ole väga suurt väärtust sellel 24 euril. Ja kes mäletab nii täpselt mida ta ligi 5 aastat tagasi tegi.
a
Andres/ 1. detsember 2013, 08:36
Kas mees soovis eksklusiivselt Õhtulehele anonüümseks jääda? See info liigub netis juba üle nädala ja nimigi on igal pool teada.
http://www.bbc.co.uk/news/uk-wales-south-east-wales-25134289
m
Mis ajast?/ 1. detsember 2013, 08:16
m
?/ 1. detsember 2013, 03:47
miljon dollarit = 5,5 miljonit euri?...
h
hmm/ 1. detsember 2013, 02:33
Kuidas on võimlik "ära unustada", et sa oled midagi ostnud, mille väärtus kasvab või kahaneb. Järelikult pidi mehel ikka raha roppumoodi olema, et tol ajal minimaalselt 100 eurine ost ära ununeb. ostan vahest euroseid kraapimislotosid, tean et ma üle euri ei võida, aga ega ta mul kappi ka ei unune

;