Tehnika

Kas virtuaalrahad kuulutavad dollarile kadu? (8)

Toimetas Sander Silm, 5. detsember 2013, 15:56
Foto: Reuters/Scanpix
USA tuntud poliitiku Ron Pauli hinnangul võivad virtuaalrahad, nagu näiteks Bitcoin, juba lähitulevikus võtta üle dollari senise maailmavaluuta rolli.

Praegusel hetkel on dollar veel maailma üks põhivaluutadest, kuid paraku nõrgendab dollarit USA võlakoorem ning USA keskpanga ohjeldamatu rahatrükk, edastas Digitoday. 

Samal teemal

"Dollarile leitakse seeõttu alternatiiv ja Bitcoin võib olla üks nendest alternatiividest," ütles ta telekanalile CNN antud usutluses.

Poliitik leidis, et kui Bitcoini hakatakse kasutama massiliselt, siis läheks virtuaalraha ajalukku dollari hävitajana, sest kui inimesed hakkavad oma raha hoidma mitte dollarites, vaid Bitcoinides, siis tooks see kaasa dollari kursi languse.

Ka paljud rahandusala eksperdid tõdevad, et Bitcoinil on tavavaluutade ees mitmeid eelised. Nii näiteks trükivad keskpangad oma fiskaalprobleemide lahendamiseks juurde katteta raha, mis omakorda toob kaasa inflatsiooni. Kuna aga Bitcoine tuleb juurde aeglaselt, siis ei söö inflatsioon virtuaalraha väärtust.

Bitcoini kahjuks räägib aga asjaolu, et kuna virtuaalrahal puuduvad järelevalve mehhanismid, siis vähendab see raha turvalist kasutamist.

Igatahes on Bitcoini edu kasvatanud huvi virtuaalrahade vastu ja praegu teadaolevalt on maailmas juba 140 digitaalset valuutat.

;