Tehnika

Yahoo levitatud pahavara muutis arvutid bitcoinide kaevandusteks (3)

Toimetas Sander Silm, 9. jaanuar 2014, 08:24
Foto: REUTERS/SCANPIX
Enam kui kaks miljonit Euroopas elavat Yahoo kasutajat said selle aasta alguses reklaamiga arvutitesse pahavara, mis muutis osad arvutid Bitcoini kaevandusteks.

Bitcoinide kaevandamiseks kutsutakse protsessi, mille käigus luuakse arvutite abil Bitcoine juurde, kusjuures mida rohkem on Bitcoinide kasutajaid, seda suuremat võimsust on vaja nende vermimiseks.

Sealjuures pole "kaevandamine" sugugi odav lõbu, kuna see on üsna energiamahukas.

Samal teemal

Seetõttu ongi mõistetav pahalaste soov "kaevandada" Bitcoine võõrastes arvutites. Nii juhtuski 31. detsembrist kuni 3. jaanuarini, mil Yahoo Euroopa kasutajad said reklaamidega arvutisse pahavara, mis muutis nende arvutid Bitcoinide kaevandusteks. Pahavara häälestas arvuti bitcoinide kaevandamiseks, kuid kaevandatud küberraha laekus häkkeri arvele, kirjutas Business Insaider.

Yahoo ongi nüüd langenud kriitikatulva alla, kuna ta ei hoiatanud pahavaraga nakatumisest Yahoo kasutajaid ning ei aidanud seega mingil moel neil pahavarast vabaneda.

Korporatsioon esines ka avaldusega, milles tunnistas, et ajavahemikul 31. detsembrist kuni 3. jaanuarini sisaldasid Yahoo Euroopa külgedel näidatavad osad reklaamid pahavara. Yahoo rõhutas, et Põhja-Ameerika, Aasia ja Lõuna-Ameerika kasutajaid see probleem ei puuduta ning samuti võivad muretud olla Apple toodete ning mobiiliseadmete kasutajad.

;