Tehnika

Samsung toob digipöörde kaheksasse Eesti kooli (1)

Toimetas Sander Silm, 28. mai 2014, 12:49
Foto: Samsung
Digipöörde finalistid on selgunud Digipööre koolitusjuht Mart Laanpere avalikustas täna hommikul 8 pilootkooli, kes osalevad sellel aastal Samsung Electronics Baltics’i ja Tallinna Ülikooli poolt algatatud Eesti kooliuuendusprogrammis.

Digipöördes osaleb 8 pilootkooli üle Eesti ja digipöörde teevad Konguta Kool, Kuressaare Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium, Narva Soldino Gümnaasium, Põltsamaa Ühisgümnaasium, Türi Põhikool, Valga Vene Gümnaasium ja Pärnu Vanalinna Põhikool.

"Järgmise viie kuu jooksul koolitame ja nõustame koole, et nad oleks võimelised oma koolis ise läbi viima sellise muutuse, mis just nende koolile kõige paremini sobib,“ ütles Digipöörde koolitusjuht Mart Laanpere.

Žürii valis pilootkoolid lähtudes neljast valikukriteeriumist. Arvesse võeti koolide varasemat kogemust tehnoloogiat õppetöös rakendada, programmis osaleva koolimeeskonna pädevust ja varasemat kogemust kooliuuendusprojektide elluviimisel ning kooli poolt esitatud visiooni, kuidas oma kooli õppetöös personaalseid nutiseadmeid laiapõhjaliselt ja süsteemselt rakendada.

Digipöörde koolitusprogrammi raames õpetatakse pilootkoolide meeskondadele digi-innovatsiooni juhtimist kooli tasandil. Lisaks õpitakse, kuidas ise luua ja rakendada digitaalset õppevara nutiseadmetel, kuidas koostada digiturvalisusega seotud reegleid ning kuidas mõista ja rakendada Eesti hariduspoliitika ootuseid oma kooliuuendusprojekti kontekstis. Pilootkoolid saavad ise otsustada, kas võtavad digipöörde ette ühe kooliastme, ainevaldkonna või õppesuuna raames.

Koolitusi viivad läbi Tallinna Ülikooli Informaatika Instituudi teadlased digitaristu, õppevara ja meetodite arendamisel kooli enda poolt valitud rakendusmudeli kohaselt.

Koolituspäevad toimuvad nii Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni keskuses kui Samsungi Akadeemias Mektory’s. Kool, kes viib muutuse digitaalse tuleviku suunas läbi kõige edukamalt, saab aasta lõpul auhinnaks 10 000 euro väärtuses Samsungi digiseadmeid.