Tehnika

Elisa pakub nüüdsest ärikliendile interneti püsiühendust kõikjal Eestis (1)

Toimetas Sander Silm, 30. märts 2015, 13:42
Foto: Toomas Huik / Postimees
Elisa tõi täna turule ainulaadse internetiteenuse ärikliendile, mis võimaldab interneti püsiühendust pakkuda kõikjal Eestis - ka seal, kuhu kaabel ei ulatu. Nimelt lisandus tänasest Elisa teiste püsiühenduste kõrvale ainulaadne raadiolingi tehnoloogial põhinev üle õhu püsiinternet.

"Raadiolink on Eestis täna ainulaadne tehnoloogia, millega saame oma äriklientidele pakkuda üle õhu stabiilset ja kiiret P2P (point to point) andmeside ühendust ka seal, kuhu kaablid veel ei ulatu ja mille jaoks ka kanalite kaevamine on päris kulukas," rääkis Elisa ärikliendiüksuse juht ja juhatuse liige Jüri Teemant.

Elisa on seni pakkunud interneti püsiühendust firmadele fiiberoptikal ning DSL tehnoloogial. Lisandunud raadiolink on mõeldud soodsaks alternatiiviks neile äridele, kes on praeguseni kasutanud kallite ühendustasudega püsiinternetti.

Teemant märkis, et raadiolingi kunagine puudus võrreldes kaablilahendusega oli signaalitugevus.

"Tänaseks on aga ajad muutunud ja tehnoloogiat täiustatud. Elisa raadiolingiga püsiühendus on Eestis ainulaadne ja selle kiirused ulatuvad igati korralike 100 Mbit/s alla- ja üleslaadimiskiirusteni," selgitas Jüri Teemant „Võrdluseks, et tavapärase DSL-iga pakume kiiruseks kuni 50 allalaadimis- ja 10 Mbit/s üleslaadimiskiiruseks," tõi Teemant võrdluse.

Raadiolink annab ettevõtetele võimaluse toetada ka enda põhiühenduse lahendust. "Internet on siiski ärikriitiline teenus, mis peab laitmatult toimima ja ettevõtjat andmesideühenduses hoidma. Raadiolink on muretu üle õhu toimiv internetilahendus, mis töötab ka siis kui põhiühendusega näiteks juhtub midagi ja ühendus katkeb," tõi Teemant välja Elisa püsiinterneti lahenduse tugevusi.