Tehnika

Samsung S6 – seda inimesed ostaksid (5)

Sander Silm, 20. aprill 2015, 11:43
Samsung Galaxy S6 Edge.
20 miljonit inimest ei saa eksida. Kuid just niipalju inimesi oli möödunud nädala lõpu seisuga Samsungi uue lipulaeva S6 eeltellimise listides. Järelikult on selles telefonis midagi, mis paneb massid liikuma.

Minu meelest on Samsungi telefonidel olnud läbi aegade üks väike häda. Jah, valdavalt on tegemist korralike ja vastupidavate tööloomadega, kuid paraku on kõik selliselt täpselt keskmised telefonid, mis pakutavate nutiseadmete virvarris kuidagi välja ei paista.

Kui siia lisada veel ka Samsungi enda brändipoliitika, mille puhul paisatakse turule sisult sarnaseid, kuid nime poolest erinevaid mudeleid, siis ega ka see ei tule asjale kasuks.

Kõik eelnev puudutab Samsungi odavama ja keskmise hinnaklassi telefone. Mis puutub aga Samsungi S seeriasse, siis need telefonid on hoopis paremast ja kallimast tubakast. Samsungi S seeria telefone on ühtekokku müüdud juba kaugelt üle 170 miljoni ja kui lisada tõsiasi, et üle 20 miljoni inimese on S6 juba ette tellinud, siis näitab see tarbijate usku Samsungi kallima otsa telefonidesse.

Kuid mida siis kujutavad endast S6 ja S6 edge? Mõned märksõnad: mõlemad telefonid on valmistatud metallist ja Gorilla Glass 4 klaasist. Telefonil on 16-megapiksline taga- ja 5-megapiksline esikaamera, mis käivitub vaid 0,7 sekundiga ning pole vist mõtet öelda, et S6 tehtavad pildid on tõesti kvaliteetsed. Tõenäoliselt pole sõrmejäljesensor enam argument, millega telefoni müüa, kuid ka see on S6-l enesestmõistetavalt olemas ning toimub väga hästi. Tõsi küll, Huawei Ascend Mate7 sensor skaneeris sõrme kiiremini kui S6 oma.

S6 ja S6 edge on varustatud KNOX turvaplatvormiga, mis tagab suurema turvalisuse nii seadmele kui ka sisule ja failidele.

And last, but not least: kuna Galaxy S6 edge on kumera ekraaniga, siis ei tundunud ta oma 5,1 tollisele ekraanile vaatamata üldsegi suur ning ühega käega sai sellel telefonil kenasti navigeerida.

Ma andsin testimiseks mõeldud telefoni ka lastele mängida ning ka nemad leidsid S6 edge kohta vaid kiidusõnu. Mängud ei hakkinud, selle eest hoolitses kaheksatuumaline protsessor ning telefoni Quad HD Super AMOLED ekraan muudab mängimise tõeliselt nauditavaks. Tõsi küll, juba vähesel telefoni kasutamisel läks telefoni korpus kuumaks, kuidas samas seadme aku pidas üsna kenasti vastu.

Kokkuvõtvalt võibki öelda, et S6 ja S6 edge on inimestele, kelle jaoks on oluline, mis telefon neil on ja kes väga raha ei loe, täiuslik valik. Tegemist on stiilse, pilkupüüdva ja laitmatult töötava seadmega. Tõsi küll, taolise luksuse eest tuleb näiteks EMT-s välja käia vastavalt 699 ja 849 eurot.