Tarbija

Noored Kooli otsib taas uusi talente õpetajaametisse (1)

Linnaleht, 1. oktoober 2015, 15:38
Kerli Prass on üks neist, kes mõne aasta eest osales „Noored kooli” programmis, töötades emakeele ja kirjanduse õpetajana Saue gümnaasiumis. Foto: Heiko Kruusi
Haridusprogrammi Noored Kooli korraldajad ootavad taas aktiivseid kõrgharidusega inimesi, kes on valmis oma tööelus suure muutuse tegema ja järgmisest sügisest alates vähemalt kaks aastat õpetajana töötama.

Osalema on oodatud need inimesed, kellel pole õpetajaharidust. „Me ei otsi lihtsalt õpetajaid, me otsime maailmamuutjaid, kes on valmis minema kooli, jagama seal õpilastega oma teadmisi, oskusi, aga ka ellusuhtumist ja usku, et iga laps on võimekas,” ütles Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi. „Oleme üheksa aasta jooksul toonud kooli ligi 130 säravate silmadega inimest, kellest rohkem kui pool on jäänud õpetajaks ka pärast programmi lõppu ning paljud teised jätkavad karjääri hariduse vallas,” lisas ta.

Noored Kooli võtab uude lendu vastu kuni 25 osalejat. Varasematel aastatel on selgunud, et konkurss on üsnagi tihe, kuus kuni kaheksa inimest kohale. Valiku tegemise juures on suurema tähtsusega osaleja motivatsioon, haridus ja ühiskondlik aktiivsus ning esinemis- ja juhtimisoskused, mida uuritakse mitmes voorus.

„Noored Kooli on osutunud veel ägedamaks, kui ma oskasin oodata. Ka esmapilgul hirmutav tihe konkurss ja põhjalik valikuprotsess on ju tegelikult väga põnevad, kui tead, et tahad oma ellu tõelist tähendust ja teha midagi, kus arened ise ja muudad samal ajal teiste elusid,” põhjendas oma valikut sel sügisel Pärnus õpetajana tööd alustanud Talvi Kaja.

Kandideerida saab 22. novembrini. Täpsemat teavet leiab aadressilt www.nooredkooli.ee/kandideeri.