Tehnika

7 nippi, kuidas kaitsta oma telefoni talvekülmas (4)

Õhtuleht.ee, 6. jaanuar 2016, 17:28
Foto: Reuters / Scanpix
Eelolevate päevade ilmaprognoos lubab eriti krõbedaid, enam kui 20 kraadini langevaid miinuskraade, mistõttu on nutitelefonide "tervist" puudutavad küsimused – kas telefoni aku peab ikka pakasele vastu ning kuidas külma ilmaga puutetundlikku ekraani kasutada – kiired tekkima. Samsung Electronics Baltics tooteekspert Henry Tiitus jagab telefoniomanikule nõuandeid nutiseadme mõistlikuks kasutamiseks talvekülmas.

Miinuskraadide korral tarvitab nutitelefon töötamiseks tavapärasest rohkem akut, mistõttu sooja saamiseks tuleks telefoni hoida kehale võimalikult lähedal. Väljas viibides võiks eelistada telefoni hands-free seadet või võimalusel põigata kõne ajaks mõnda siseruumi.
Külmaga ei tasu nutitelefoni jätta autosse või kui seda teha, siis seadme säästmiseks tuleks telefon välja lülitada. Mõningat kaitset külma eest pakuvad ka erinevad telefonikatted, samuti telefoni jätmine näiteks kindalaekasse.

Kui nutitelefon peaks miinuskraadide tõttu välja lülituma, tasub taaskäivitamisega viivitada seni, kuni jõuad taas siseruumi ning telefon on soojenenud.

Krõbeda talveilmaga on soovitatav nutitelefoni aku enne pikemaajalist õueminekut täis laadida.

Külmaga kehtivad ka igapäevased akusäästmise nipid: soovitatav on reguleerida ekraani taustavalgust hämaramaks, vajaduse puudumisel lülitada välja bluetooth, WiFi ja GPS, sulgeda vaikimisi töötavad rakendused ja lülitada sisse energiasäästu režiim.

Samal teemal

6. jaanuar 2016, 17:15
KISUB JAHEDAKS: eeloleval ööl on oodata -30 kraadi
4. jaanuar 2016, 10:07
NIPINURK: Kuidas kaitsta veetorusid pakase eest?