Tehnika

Uus Renault Koleos 

AutoNet.ee, 26. aprill 2016, 13:58
Renault Koleos
Renault esitleb uut Koleost, oma mudelivaliku värskeimat täiendust 2016. aasta Pekingi rahvusvahelisel autonäitusel.

Renault’ esimene D-segmendi linnadžiip, uus Koleos, on alternatiiv tavapärastele sedaankerega autodele. Linnadžiipide turg kasvab kiiresti kogu maailmas. 2015. aastal oli peaaegu iga viies müüdud auto crossover või džiip. Renault' võtmeturgudel on džiipide osakaal isegi kõrgem, näiteks Hiinas läks nende arvele 2015. aasta kogumüügist 30 protsenti, 2014. aastaga võrreldes oli kasv 53 protsenti. 

Uus Koleos tuleb müügile enam kui 80 riigis üle maailma. Uus Koleos jõuab Austraalias, Türgis, Pärsia lahe ja mõningates Ladina-Ameerika ja Aafrika riikides müügile 2016. aasta kolmandas kvartalis, seejärel 2016. aasta lõpus Hiinas ja siis 2017. aasta alguses Venemaal ning Euroopas. Sellega on tegu ühe geograafiliselt kõige suurema levikuga  Renault' mudeliga.

Uus Koleos on kombinatsiooni jõulisest maastikuautost ja suurte sedaanide varustusest ja esinduslikkusest.

Uuelt Koleoselt leiab klassikalised maastikuauto jooned:
− Uksi kaitsvad liistud, 
− Suure diameetriga rattad (kuni 19 tolli), 
− Alumiiniumist katusereelingud. 

Ühtlasi tagab kõrge kliirensi (213 mm) ja 19kraadise lähenemisnurga ning 26kraadise eemaldumisnurga kombineerimine suurepärase maastikuvõimekuse.

Turvatunnet sisendav sõitjateruum

Kõrgem sõiduasend tagab suurepärase nähtavuse. Tavalise sedaaniga võrreldes on uue Koleose sõiduasend 150 mm kõrgem. See on kindlustunnet lisav omadus, mida linnadžiipide ostjad kõrgelt hindavad.

Kõrge ja laia armatuurlaua eesmärk on sisendada juhile ja kaassõitjale turva- ja kaitstuse tunnet. Keskkonsooli mõlemal poolel asuvad käepidemed, mis pärinevad maastikuautode maailmast ning lisavad sõitjateruumi sportlikku meeleolu. 

Uue Koleose sõitjateruumi üks tähelepanuväärsemaid detaile on üle armatuurlaua käetoe tagaosani ulatuv joon – see vihjab jõulisusele ja tugevatele maastikusõidukitele.

Lai keskkonsool tagab, et juhi ja kaassõitja vahele jääb mugavalt ruumi. Maastikuauto geenid on uue Koleose sõitjateruumis selgelt näha. Mugavust, kvaliteeti ja jõudu väljendav elegantne ning turvaline interjöör on uue Koleose välisdisainiga täiuslikus harmoonias.

Ületamatu ja kasutajasõbralik 4x4 tehnoloogia

Uue Koleose ALL MODE 4x4-i tehnoloogia on oma võimekust tõestanud juba miljonitel Renault' liidu sõidukitel üle maailma. See nelikveosüsteem on eriti lihtne kasutada: armatuurlaual roolirattast vasakul pool asub lüliti, millega saab valida 2WD (esivedu) ja 4WD AUTO režiimi vahel. Viimane jagab automaatselt pöördemomenti esi- ja tagarataste vahel. Kehva haarduvusega pinnastel madala kiirusega sõites võimaldab kolmas režiim 4WD LOCK valida püsiva neljarattaveo. 

Uue Koleose 4x4 ülekanne tagab ka suurema turvalisuse ja stabiilsuse, neutraliseerides ala- ja ülejuhitavust ning optimeeridest haarduvust rasketes sõiduoludes. Et vastata eri turgude erinevatele nõudmistele, on saadaval ka esiveoline uus Koleos.

Talismanist inspireeritud

Sarnased jooned Talismaniga – Renault’ uue suure sedaaniga, mis valiti Pariisi autonäitusel 2015. aasta  kõige ilusamaks autoks – on koheselt ilmsed ja seda hea põhjusega. Nende kahe auto väliskujustus loodi üheaegselt meeskondade poolt, keda juhtis sama disainer: Alexis Martot. 

Tulemusena on uus Koleos silmapilkselt tuvastatav kui Renault' luksusmudel, seda eriti tänu esiosale, mille laial kroomviimistlusega iluvõrel asub suur Renault' embleem. 

Auto jõulisele disainile annab oma panuse enesekindel kapotijoon, samuti mitmed kroomkaunistused, mille hulka kuuluvad esitulede juurest alguse saavad ning üle külgtiibade jooksvad liistud, mis pikendavad visuaalselt auto esiosa ning lisavad dünaamilisust ja elegantsust. See on antud segmendis unikaalne lahendus, mis tõstab Koleose teiste linnadžiipide seast esile.

Ka tagaosas tõuseb Renault’le omane disain selgelt esile. Pikad horisontaalsed tagatuled rõhutavad laiust (1840 mm) ja suunavad tähelepanu pakiruumil asuvale Renault' teemantilogole. Tagumise kaitseraua alaosas asuvad kroomdetailid on topelt-summutiotste kujuga ja täiendavad hästi Koleose välisdisaini. 

LED valgussignatuur sarnaneb teiste värskete Renault’de omale

Uue Koleose terviklik disain hõlmab ka esi- ja tagatulede kujustust.
− Koleose valgussignatuur sarnaneb teiste Renault’ värskete mudelite omale, 
− Pimedas tagavad parema valgustusvõime Full LED Pure Vision esituled (sõltuvalt versioonist), mis on 20 protsenti võimsamad kui halogeentuled,
− Päevasõidutuled (Daytime Running Lights, DRL) tagavad unikaalse ja silmatorkava valgustuse,
− Püsivalt töötavad tagumised tuled kasutavad Edge Light tehnoloogiat, mis annab selge ja ereda 3D efekti. 

Uue Koleose  tipptasemel sõitjateruum: esinduslik, ruumikas ja kasutajasõbralik

Uue Koleose sõitjateruum on rekordiliselt mahukas ning sellest leiab küllusliku varustuse, mida kasutavad ka teised uued Renault' luksuslikud mudelid. Hoolikalt viimistletud sõitjateruumi materjalide ja värvide valik on tehtud kvaliteedist lähtuvalt, eesmärgiks on mugavuse ja esinduslikkuse poolest olla oma klassis teistele eeskujuks.

Oma segmendi kõige mugavamate hulka kuuluvad esiistmed

Uue Koleose esiistmed on inspireeritud uue Talismani omadest:
− Kutsuv ja keha toetav kuju, 
− Mõõtmete poolest oma klassi parimate hulgas,
− Erineva tihedusega vahtmaterjalid tagavad suurema mugavuse. 

Sõltuvalt versioonist on uue Koleose esiistmetel:
− Kuues suunas elektriline reguleerimine,
− Elektriline nimmetugi,
− Kaheastmelise soojendusega seljatoed ja istmepadjad,
− Integreeritud ventilatsioon, mis võimaldab sooja ilmaga istme temperatuuri vähendada.

Istmete tagaosas kasutatakse painduvat, kuid tugevat pooljäika tuge, mis annab tagaistmel sõitjatele lisaruumi ning muudab auto sisemuse õhulisemaks.

Klassi ruumikaim tagumine iste

Uus Koleos ületab oma rivaale tervelt 289 millimeetrise põlveruumiga tagumisel istmel ning ühtlasi pakub külluslikku pea-, õla-, ja küünarnukiruumi. Ka tagumised istmed võivad olla kaheastmeliselt soojendatavad.

Ümberseatav pakiruum

Lisaks teistele eeskujuks olevale sõitjateruumile on uuel Koleosel suur ja ümberseatav pakiruum ning palju panipaiku:
− 542 dm3 VDA pakiruum (võrdub 624 liitriga), pluss nutikas tasapinnaline ning eemaldatav põrand,
− “Easy Break” süsteem: pakiruumis asuvad käepidemed võimaldavad tagumise istme seljatuge suhtes 60/40 kiiresti alla klappida. Seeläbi tekib veoseruum mahuga 1690 dm3 VDA,
− 35 liitrit panipaiku, muu hulgas 11liitrine kindalaegas ja viieliitrine sahtel keskkonsoolis.

Hoolikalt läbimõeldud siseruum

Tänu kaunitele ja kriimustuskindlatele materjalidele, nagu näiteks satiinviimistlusega kroom roolirattal, käigukangil ja ventilatsiooniavadel, ühendab Koleose sõitjateruum märkamatult vihjed jõulistele maastikautodele ning suure luksusliku sedaani kvaliteedi. Keskkonsool on kaetud kaitsva materjaliga, mis on tugev ning puudutusel meeldiv. Armatuurlaua ja uksepaneelide  pehmendusega viimistlusmaterjalid  annavad oma panuse sõitjateruumi lõõgastavasse meeleolusse, nahkistmetel ja käetugedel kasutatakse kontrastseid õmblusi.

Sõidumugavust lisavad muudetav LED-sisevalgustus, mille värvi saab valida alates rohelisest kuni sinise, kollase, punase ja lillani, sõltuvalt juhi ja kaasreisijate meeleolust.
Ning viimase, kuid mitte väheolulisena on uue Koleose sõitjateruum eriti valgusküllane tänu suurele avatavale klaaskatusele (0,80 m2), mis ulatub tagumiste istmete kohale. 

Külluslik valik juhiabisüsteeme (ADAS) veelgi turvalisemaks sõiduks

Sõltuvalt turust varustatakse uus Koleos suure hulga juhiabisüsteemidega (ADAS), mida kõiki saab juhtida R-LINK 2 tahvelarvuti kaudu: 
− Kindlustunnet sisendavad: hädaolukorra aktiivpidurdus, 
− Hoiatavad: sõidurajalt väljakaldumise hoiatus, ohutu pikivahe hoiatus, liiklusmärkide tuvastus ning lubatud kiiruse ületamise eest hoiatamine, pimenurgahoiatus, juhi väsimuse tuvastamine, 
− Abistavad: tagurduskaamera, automaatne tulede ümberlülitus (AHL), parkimisandurid ees, taga ja külgedel, parkimisabisüsteem.

Tipptasemel BOSE audiokogemus

Spetsiaalselt uue Koleose jaoks valminud BOSE helisüsteemi kuulub 12 võimsat kõlarit, mis tagavad küllusliku ja tasakaalus helikvaliteedi.


Audi Q7
7 000 EUR

Honda Civic
300 EUR

Opel Insignia Sports Tourer Cosmo
24 900 EUR

Nissan Murano
12 900 EUR

Subaru Legacy
5 000 EUR