Tehnika

Koiliblikas tappis Tesla Autopiloodi (2)

AutoNet.ee, 16. mai 2016, 14:58
Tesla moth
Üksinda sõites juhtub igasugu huvitavaid asju. Seda eriti, kui elada USA-s Nevadas, kus läbi kõrbete kulgevatel pikkadel maanteedel näeb tihtipeal UFOsid, verdimevaid nahkhiiri ja koletisi. Nii vähemalt räägitakse. Nüüd on lisandunud uus pahalane - koiliblikas, kes suutis nii täpselt ühe Tesla Model S-iga kokku põrgata, et viimase Autopiloodi funktsioon lõpetas töötamise.

Juht kirjeldas värvikalt sündmustejada, kui ta ilma ühegi mureta Las Vegase suunas sõitis, ainult et ühel hetkel ehmata auto punaste vilkuvate tulede peale, mis andsid märku, et juhtimine tuleb autolt koht üle võtta.

Rikke kontrollimiseks oma elektriautoga ainukesse bensiinijaama sõites tabasid juhti koheselt uurivad pilgud, sest elektriauto koht ei ole ju ometi tanklas. Kõige hullemat kartnud autojuht väljus siiski autost ning piilus esiosa, et näha tekkinud kahjustusi. Katkiste andurite asemel avanes aga veelgi õõvastavam pilt, kus üks pahatahtlik koiliblikas oli ennast täpselt vastu andurit surnuks lennanud.

Kes võitis? Usaldus Tesla Autopiloodi vastu on sellega kõikuma löödud, koiliblikas tegi oma töö suurepäraselt. 1-0 naftatootjate kasuks.


Toyota Avensis
6 500 EUR

Honda Civic
1 300 EUR

Nissan Primera
500 EUR

Chrysler Voyager
400 EUR

Yamaha FZS 600
300 EUR