Npiraamat | Sisustus

Kodukontor kujunda inspireerivaks, käepäraseks ja mugavaks! 

Ideesahver, 6. märts 2014, 07:57
11223479_11223480 (low)Foto: living4media

Kui kodukontoris veedetakse oluline osa ajast, tasub see kujundada käepäraseks, mugavaks ning toetavaks ruumiks.


Fotod: Bulls, living4mediaSelleks, et kodukontoris töötamine sujuks ning keskendumine poleks häiritud, oleks hea, kui kontorinurk oleks eraldatud, võimalusel omaette ruumis. Tuleb arvestada, et kontoriks mõeldud asukohas oleks piisavalt pistikuid, valgust, õhku. Kui eraldi kabinetti pole, tuleb mõelda, milline on tavaline töötamise kellaaeg. Kui tööaeg kipub venima öösse, siis ilmselt ei ole mõttekas oma kodukontorit paigutada magamistuppa. Elutoas tuleb aga arvestada sellega, et ülejäänud pere tegemised kipuvad tõenäoliselt töötamist segama õhtusel ajal.

Olenevalt eelistustest võib töölaua ehitada ka näiteks kappi, mis võimaldab tööruumi vabal ajal kapiuste taha peita. Samuti võib selleks ära kasutada trepialused, alkoovid jne, kui see pole üleliia käidav koht ja kui seal on võimalik tööd tehes end mugavalt tunda. Sellisel juhul tasub sisustusajakirjadest uurida nutikaid lahendusi väikese pinna võimalikult maksimaalseks ära kasutamiseks, tarvilike esemete mahutamiseks ja paigutamiseks. Siin on hea kasutada mõne kuldsete kätega puusepa abi, kes ehitab vajalikud kapid-riiulid-lauad just teile vajalike mõõtude alusel. Mõtle, kas oleks abi ratastega väljatõmmatavast kappidest või kokkupandavast lauast, lükandustest või veel millestki, mis aitaks ruumi säästa. Mõtle läbi, kui palju esemeid reaalselt vajavad kontoripinnale paigutamist, ning leia selle jaoks sobiv lahendus. Pea aru, milline oleks kõige mugavam asukoht pistikutele ning mõtle, kuidas peita rippuvad juhtmed nii, et need ei paistaks silma.

Kodukontori meeleolu ei tasu samuti alahinnata. Mõtle, kas sind inspireeriks pigem neutraalsed või kirkad värvid, puhas ja steriilne tööpind ja riiulid või hoopis kirev ja hoogne keskkond. Väikese ja põneva kodukontori loomiseks ei pea ilmtingimata tegema suuri väljaminekuid, vaid kasutama fantaasiat. Dekoreeri oma kodukontor just nii, et see innustaks sind kõige enam tegudele!