Jaga:     
Nipid

Küüslauk - igapäevane imerohi

Küüslauk aitab lisaks vampiiridele ka viiruste vastu, toetab immuunsüsteemi ja pakub leevendust nohu või herpese puhul. Loe, mida head see väike, aga võimas mugul veel teeb. 

Kaamose ja viiruste ajal ei tasu alahinnata igapäevase Eestimaal kasvanud kange küüslaugu raviomadusi (kaupluste küüslaugud on nõrgema toimega).

Ehkki mitmel pool on üritatud aretada küüslauke, mis on lõhnatud, on just küüslaugu tugev maitse ja terav lõhn märk sellest, et selles on rohkesti sulfiide. Tasub valida küüslauk, millel on tugev maitse ja lõhn- see on väekam!

Küüslaugukee lapse voodile või kaela
Näiteks on juba ammustel aegadel emadel kombeks olnud küüslauguküüntest keed laste voodite kohale riputada. Uuema aja emad on hakanud üllatusmunade auklikuks torgitud plastmassist sisusid kasutama küüslaugu viirustevastaseks toimeks. Selle võib riputada lapse voodi kohale või siis kaela.
Keskmine päevane annus on järgmine värske küüslauku võiks olla 2-5 grammi; kuivatatud pulber – 0,4-1,2 grammi; küüslauguõli – 2-5 milligrammi; küüslauguekstrakt – 300-1000 milligrammi (tahke aine).

Toite küüslauguga
Küüslauku tuleb võtta koos toiduga, et vältida seedetrakti ärritust. Suurepärased maitse ja lõhna tasakaalustajad on näiteks:

  • küüslaugu-värske porgandi salat,
  • küüslaugu-riivitud juustusalat (leivakattegna),
  • praeleivad küüslauguga (riivida peale),
  • külm jogurti-või hapukoorekaste küüslauguga (liharoogadele näit kanale)
  • Keeta mõnus hartšo või borš ning lisada sinna värsket küüslauku.

Miks mitte segada kokku ka imerohi, kus on segatud küüslauk mesi ja sidrun ning võtta seda lusikatäis paar päevas. Kindlasti ei pea küüslaugu tarvis alati kasutama küüslaugupressi, vaid võib proovida moodsamat riivi või hakkida- maitse- ja raviomadused on paremad.

Mitte ainult vampiiride vastu
Tasuks mõelda ka sellele, et mille vastu küüslauk toimib:

1. Looduslik antibiootikum
Küüslaugus sisalduv allitsiin on  antibiootikumilaadne, see mitte ainult  ei tapa  mikroobe, vaid ka pärsib organismis nende arengut.
2. Aitab nohu vastu
Uuringud tõestavad, et küüslaugu mõju on tõhusam, kui teda võetakse juba enne infektsiooni, samuti vähendab see külmetushaigustest toibumise kestvust.Külmetuse esimeste märkide saabudes kas närida 4 küünt toorest küüslauku või lisada need toidule.
3.Toetab immuunsust
Antioksüdandi omadustega küüslauk aitab säilitada tugevat immuunsüsteemi. Tema toime aktiviseerib organismis selliseid immuunsüsteemi rakke nagu T-lümfotsüüte ja makrofaage
4. Vererõhu stabilisaator
Küüslauk aitab verelibledel vabastada gaasilist vesiniksulfiidi H2S, mis aitab veresooni laiendada ja kontrollib ka vererõhku ja vähendab kolesteroolitaset.
5. Kasulik südamele  ja põletikuvastane
Vähendab südame-veresoonkonna haigustesse haigestumist. On teada, et ta kaitseb veresoonte põletiku ning oksüdatiivse stressi eest. Selles sisalduv B6-vitamiin kaitseb samuti südamehaiguste eest, alandades organismis homotsüsteiini taset, mis muidu võib otseselt kahjustada veresoonte seinu ja vedeldab verd.
6. Vähivastane
Igapäevasel tarvitamisel mõjutab kõiki vähivorme, va eesnäärme- ja rinnavähki.
7. Valuvaigisti
Aitab näiteks artriidist põhjustatud valu puhul ning putukahammustuste puhul kui pritsida seda haavale.Samuti võib kasutada küüslaugumahla segatuna soolaga lokaalselt verevalumite ja nikastuste korral. Aitab ka hambavalu puhul, kui hõõruda küüsalauguküünt vastu iget.
8. Mõjutab ka herpest
Herpese ravil lõigata küüslauguküüs kaheks pooleks, süüa üks pool ning teine poolt asetada mõjutatud piirkonda.

Allikas: GoodNews

(Foto: Pexels.com)