Jaga:     
Tee ise

Parimad puhastusvahendid: äädikas ja eeterlikud õlid

Looduslik puhastussegu eemaldab mustuse ja bakterid tõhusalt ilma mürgiste kemikaalideta ning jätab su kodu mõnusalt ja värskelt lõhnama

Sul on vaja:

o 125 ml vett
o 125 ml destilleeritud äädikat
o 10-15 tilka eeterlikku õli – võid segada erinevaid, näiteks kaks osa sidruniõli ja üks osa lavendliõli

Äädikal on puhastav toime ning eeterlikel õlidel lisaks bakteritevastane toime. Rahvusvaheline legend räägib neljast hauaröövllist, kes katku surnutelt vara röövisid, kartmata, et nende endiga midagi juhtub. Mehed võeti kinni ning lubati vabastada ainult, kui nad reedavad saladuse, millega nad end katku vastu kaitsesid. Nelja varga äädika (Thieves Oil) retsepte võib leida kõikjalt internetist sajal erineval kujul, ent peamiseks koostisosaks on siiski eeterlikud õlid. Ka hilisemad meditsiinilised uuringud on nõus, et eeterlikel õlidel on bakteritevastane toime.
Valminud segu tuleks siiski hoida klaaspudelis, ning plastikust pihusti eemaldada pudelikesest pärast kasutamist, kuna segu on kange ning söövitab plastikut. Ka ei ole plastikust eritunud ainetega segu enam tervislik.
Segu sobib erinevate pindade puhastamiseks, väljaarvatud marmoril ning graniidil. Enne puitpindade puhastamist tasuks aine toimimist katsetada varjatul kohas.

(Foto: Matton Estonia)