Npiraamat | Sisustus

Jõulutulede 7 kuldreeglit 

Aita Meentalo, K-rauta tootejuht, 17. detsember 2015, 14:44
Foto: K-rauta.ee
Kas oled märganud, et mõned aiad näevad jõulude eel välja nagu imedemaa? K-rauta tootejuht Aita Meentalo annab praktilisi nippe ja nõuandeid, kuidas oma koduaiast imelist jõulumaad luua.1) Arvesta ehitava ala mõõtmete ja iseärasustega. Jõulutulede puhul kehtib reegel – mida rohkem koos, seda parem tulemus.1) Arvesta ehitava ala mõõtmete ja iseärasustega. Jõulutulede puhul kehtib reegel – mida rohkem koos, seda parem tulemus. Vali välja ehitavad piirkonnad, detailid ja puud ning too need rikkalikult esile.2) Eelista spetsiaalselt õue mõeldud LED-valgustust. LED-valgustid on hõõglampidega võrreldes töökindlamad, vastupidavamad ja võtavad vähem elektrit

3) Otsusta lähtuvalt oma maitsest ja aia stiilist, kas kasutada valguskette, -kardinaid või –võrku. Lisaks on veel saadaval valgusvoolikud ning erinevad valgusehted – ümmargused, jääpurika kujulised ning teeküünla sarnased.4) Kasuta pikendatavaid lahendusi, näiteks 12-meetriseid ja 80 tulega kette. Sama tootja ehted on enamasti kombineeritavad ja võimaldavad luua põnevaid koosluseid nii erinevatest värvidest kui kujudest.

5) Arvesta, et tulede eluiga sõltub õigest paigaldusest. LED-pirnile lubatakse tööiga kuni 25 000 tundi ehk ideaalis peaks valgustus vastu pidama kümne aasta jõulud.6) Imedemaa rõhutamiseks too õue suured LED-figuurid, näiteks põhjapõdrad saaniga, aga võib valida ka jääkarud või jänesed.