Npiraamat | Sisustus

Lustakas nagi eesti disainerilt 

Ideesahver, 7. märts 2016, 11:52
Foto: Tootja
Väga lustaka ja leidliku nagi, mis sobib imeliselt kevadiseks kodusisustuse uuendamiseks, on loonud noor disainer Johanna Tammsalu.Toote nimi, NÖRK RACK tuleneb kahest sõnast nöör ja konks.Köis on tõeliselt tugev, kaalult kerge ja olemuselt kompaktne.Toote nimi, NÖRK RACK tuleneb kahest sõnast nöör ja konks.


Köis on tõeliselt tugev, kaalult kerge ja olemuselt kompaktne. Kui inimesed võivad julgelt rippuda suurtel kõrgustel kogu oma keharaskusega peene köie otsas, siis miks mitte kasutada sama materjali ka igapäevaste esemete hoiustamiseks/riputamiseks kodus.


Nähes klassikalise nagisüsteemi miinuseid, eriti talvel, kui riiete raskuse ebaühtlase jaotuse tõttu kipuvad nagid kergesti ümber kukkuma, tundub laest rippuv süsteem väga loogilise ja kindlana. Klassikaline nagi peab olema kas väga raske või lai, et see stabiilsena püsiks. Seda ei ole väga mugav transportida ning võtab väikestes majapidamistes palju ruumi.


NÖRK RACKi saab riputada laest või tala küljest. See on väike ja kaalult kerge, samas tugev – kandmaks suurt raskust, ning hõlpsasti ümber paigutatav.


Köiel olevad konksud on spetsiaalselt valminud süvenemisel alpinismitehnikatesse, merendus- võtetesse, ehituskonstruktsioonidesse ning majapidamiselemetidesse. Alpinismis kasutatavad võtted olid kõige praktilisemad köiest nagi tarbeks.Kaks huvitavat ja lihtsat süsteemi jäid valituks peale mitmeid prototüüpe ja katseid.


1. Munter sõlme süsteem – Ümar ja atraktiivne konks, mis liigub köiel hõlpsalt üles ja alla Munter sõlme abil, mis lukustub raskuse lisamisel. Sõlm on enamasti kasutusel ronimisel ja päästeoperatsioonidel.


2. Staatiline hõõrdumine –  konks lukustub köiele suve avaldumisel, kus kahe materjali hõõrdumine takistab või pidurdab kokkupuutuva pinna libisemist mööda teineteist.


Konksul oleva raskuse eemaldamisel muutub surve konksu ja köie vahel, ning seda saab kergesti vajadusel liigutada.Nagiga saab lähemalt tutvuda ja seda oma koju hankida

Eesti Disaini Maja e-poest.