Feng shui põhimõtteid järgides saab kodus luua turvatunnet ja heaolu soodustava elukeskkonna. (Foto: Matton Estonia)
Jaga:     
Kodu ja Aed

Kodus on halb energia? Proovi feng shui nõuandeid!

Kui tunned, et kodus alustatud asjad ei õnnestu, energiat ei ole ning päeva jooksul kogunenud pinged ei lae maha, siis tasub proovida feng shui nõuandeid! 

Turvatunne – hea energia valem

Tundub, et hea energia valem on meile nüüd teada ja selleks on "turvaline, kaitstud tunne". Turvalisuse mõiste on aga aastatuhandete jooksul oluliselt muutunud. Tänapäeval mõistame sõnapaari "turvaline tunne" all eelkõige füüsilist kaitset välismaailmast tuleva võimaliku rünnaku eest. Vanad hiinlased tajusid turvalisuse tunde all hoopis inimese paigutumist ruumis ja seda kirjeldati  erinevate loodusmärkide abil.

4 elementi ruumis

Feng shui õpetus on saanud alguse eelkõige loodusvaatlustest ja nende kirjeldamisest. Palju hilisemal perioodil, umbes 2500-3000 aastat tagasi, toodi peamiselt välistingimustes rakendatav feng shui ka ruumi sisse. Sellest lähtuvalt on ka nelja elemendi kirjeldused seotud eelkõige loodusega. Vabalt, inimese jaoks positiivselt liikuva chi energiaga ruumis on olemas neli olulist elementi ja need on – jõgi, künkad, kalju ja tasane maa. Sama teooriat saab rakendada ka aias, ettevõttes, riigis tervikuna ja loomulikult inimeses endas.

Magamistuba – turvaline pesa

Magamistoale esitame kõrgendatud turvatunde vajaduse, sest tegemist on meie isikliku ruumiga, kuhu igaühel pole asja. Parim voodi paigutamise viis ruumis on peatsiga kalju ehk avadeta, terve seina poole. Voodi külgedele peab jääma piisavalt kaitsvat küngast ehk tervet seinapinda, mis aitab voodisolijal pesa tunnet tekitada. Vähemtähtis ei ole ka see, et saame voodis olles jälgida nii akent kui ust. Kaheinimese voodisse peab kindlasti pääsema mõlemalt küljelt, sest nii pääseb chi energia võrdselt mõlema magaja juurde.

Seega on magamistoa puhul soositud selline ruum, mille uks asub keskosast pisut paremal ja ruumi ust avades ei tohiks langeda pilk kõigepealt voodisse, vaid millelegi muule.

Lapse tuba vajab erilist tähelepanu

Laps, kes on eriliselt vastuvõtlik erinevatele mõjuritele, vajab kaitstud ruumi selleks, et rahulikult magada ja segamatult õppida. Lapse õppelaud paigutatakse tavaliselt akna alla, et maksimaalselt valgust saada. Seejuures unustatakse ära lapse kukal ja selg, täpsemalt kuhu on need õppimise ajal suunatud. Juhul kui lapse õppekoht on seljaga ukse poole, siis võite olla kindlad, et laps teeb oma koduseid töid igal pool mujal, mitte ainult oma laua taga. Miks? Kindlasti on teist igaüks tajunud, kui ebamugav on istuda ruumis seljaga ukse poole. Iga hääl sunnib ringi pöörama ja olukorda hindama. Kuid kas nii saab keskendunult õppida? Oluline on samuti voodikoha valik. Taaskord tuleb tähele panna seda, et voodi peab asuma kalju taolise seina ääres, mitte aga kiire infoliikumise teel.

Töökoht, elutuba…

Nelja elemendi põhimõtet saab rakendada igas ruumis. Hea on teha tööd kabinetis, kus istud nagu "troonil" – selg vastu seina või riiulit ja pilk suunatud uksele. Ka elutoas on hea turvaline tunne sellisel istekohal, mis on paigutatud terve seinapinna vastu. Suurte avatud tubade puhul on soovitav kasutada istumiskohal kõrget seljatuge, suuri patju või hoopis madalat riiulit selja taga kaitseks. Hinnatud on kõrge seljatoega mugavad tugitoolid. Keset ruumi asuva söögilaua taga istujaile pakub turvatunnet aga kõrge leeniga tool ja käetoed. Kõik, mis ruumis toimub, talletub energeetiliselt ruumi seintesse, nii asjadesse kui ka inimestesse, sest pikaajalisel kooselu jooksul tekib inimeste ja asjade vahel nn ühisenergia. Kui me kodu ei paku meile kaitset ja turvatunnet, hakkame üsna pea otsima põhjuseid, et ära olla – seal kus on turvalisem ja mugavam.

Feng shui põhimõtteid järgides saab kodus luua turvatunnet ja heaolu soodustava elukeskkonna. (Foto: Matton Estonia)