Tehnika

Tarbijaväljaanne: Galaxy S7 Active pole tegelikult veekindel 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 12. juuli 2016, 14:02
Samsung Galaxy S7 Active.Foto: androidcentral.com
Samsung on turustanud kogu oma S7 nutitelefonide seeriat kui märkimisväärselt vastupidavat ja ühes reklaamis valab räppar Lil’ Wayne S7 Edge'i peale isegi šampust, vahendab Fortune. Tarbijaväljaanne Consumer Reports aga avaldas oma katsete tulemused, millest selgus, et kõige vastupidavamaks väidetud S7 võib karmi kohtlemist hoopiski kõige vähem üle elada.

Oma testis pani väljaanne kaks S7 Active telefoni veemahutisse sellise rõhu alla, mis vastab 1,5 meetrile. Samsung väidab nimelt, et kõik S7-d vastavad veekindluse osas nn IP68 standardile, mis tähendab, et need peaksid 1,5 meetri sügavusele uputatuna pidama vastu 30 minutit. 

Aga mõlemad testitud telefonid peaaegu et uppusid. Esimese telefoni puuteekraan suri ja hakkas näitama rohelisi jooni, samas kui kaamerasse ilmusid mullid. Teise telefoni ekraan hakkas iga mõne sekundi järel sisse ja välja lülituma ning vesi pääses selle kaameraläätsedesse ja SIM-kaardi pesasse. Consumer Reports teatas, et pärast kuivamist oli telefone võimalik sisse lülitada, aga ekraanid jäid loetamatuks.

Iroonilisel kombel on S7 Active'i versioon ainus kolmest sellisel testil läbikukkunust, samas kui standardne S7 ja S7 Edge elasid šampusega ülekallamise päriselt üle.

Oma vastuses väljaandele teatas Samsung, et on saanud "väga vähestelt" tarbijatelt kaebusi telefoni veekindluse kohta ja spekuleeris, et ajakirjale on sattunud praaktooted.

See aga ilmselt ei lohuta neid sportlikke ja aktiivseid tüüpe, kes on telefoni sihtrühmaks. Eksklusiivsel S7 Active telefonil on veealuse kaamera seade ja spetsiaalne "Active" nupp, mis võimaldab kiiret ligipääsu aktiivsusejälgijatele ja hädaabiäpile, millega saata SOS-teadet. Selliste omaduste poolt ärameelitatud sportlikud inimesed ilmselt ei tahaks vastavasse olukorda sattudes avastada, et nad on saanud lekkiva telefoni.