14
fotot
Jaga:     
Tee ise

Vanast uus! Tee kampsunist soojad sussid.

Tuba hakkab juba jahedaks muutuma ja tahaks midagi sooja jalga torgata. Kui leiad ühe seisva kampsuni, siis tee sellest soojad sussid. Usinad näpud viivad kiirelt sihini!

Vaja läheb:

tiheda koega kampsunit

kahte A4-vilditükki

paksu paberit

pliiatsit

kahepoolset teipi

kääre

niiti

nõela

nööpnõelu

õmblusmasinat

Tee nii: 

Valmista šabloon. Astu paberile, joonista sellele oma talla kuju ja lõika see paberist välja.

Lõika vildist tallad. Pane paberitükk vildile ja joonista üle, tehes varvaste osa soovi korral laiemaks. Tee neli talda – kaks ühele ja kaks teisele jalale – ning lõika välja.

Lõika kampsunist tallad. Pane vildist tald kampsuni alläärest veidi kaugemale ja lõika kampsunist välja tükk, mis on vildi külgedest 2 cm suurem. Lõika mõlema jala järgi sellised tükid.

Kleebi vildid kampsunile. Kinnita kahepoolse teibiga üks vilditükk kampsunist lõigatud tüki ühele poole, teine vilditükk teisele poole. Jälgi, et tegu oleks sama jala tükkidega.

Õmble kaks vilditükki kokku, nii et nende vahele jääb kampsunitükk.

Tee sussipealne. Lõika kampsuni käise otsast ära umbes 10 cm pikkune tükk ja kärbi lõikeserv ümaraks, et teha sussipealne. Õmble selle lahtine ots kinni.

Kinnita saadud tükk sussi pahema poole ninaosale nööpnõeltega. Õmble sussipealne mööda serva sussi külge ja keera suss õigetpidi.

Sussi kand. Tee sussi kanna juurde kampsunisse kaks sisselõiget.

Murra tekkinud küljed kannale püsti ja õmble läbi.

Keskmine osa suru tükkide vahele ja õmble läbi. Tiki sussi küljed sämppistes üle. Tee sama ka teise sussiga. Kaunista sussipealne soovi korral mõne tikandiga.

Valmis!

Vanast kampsunist saab teha soojad sussid. Proovi sinagi! (Foto: Laura Toomsalu-Karro)