Nipid

Pead lugema! 5 salakavalat toitu, mis tunduvad tervislikud, aga tegelikult... 

Toimetas Kelly Kipper, 12. november 2017, 18:15
Personaaltreener Kaspar Lannes. Foto: Laura Nestor
MyFitnessi personaaltreener Kaspar Lannes toob sinuni viis populaarset toitu, mis näivad küll tervislikud, kuid vales koguses võivad teha rohkem kahju, kui tuua kasu. 

Maitsestatud jogurt

Maitsestatud jogurt on poekorvis küllaltki sage külaline. Seda külalist aga ära järgmine kord üle lävepaku luba. Suunates pilgu paki tagaküljele, näed, et keskmine lonks jogurtit võib sisaldada kuni 10 grammi süsivesikuid. Kui sul on plaanis kaalu langetada, siis süsivesikute üleküllus head ei tee. 

Pähklisegud

Segu erinevatest pähklitest ning rosinatest ei saa ju olla halb? Tõesti, halvaks muutub asi vaid suurte koguste juures. Nimelt on erinevad pähklisegud alati üpris kaloritihedad ning peotäiest ei kipu teinekord piisama. Osta võimalusel väikeseid suupistepakke.

Salatikastmed

Salatikastmed lisavad toidule küll oluliselt maitset, kuid sisaldavad pikemat sorti nimekirja värvainetest, paksendajatest ja maitsetugevdajatest. Kõige mõistlikum on salatit maitsestada soola, pipra ning külmpressitud õliga.

Kuumtöödeldud õlid

Sellist tüüpi õlides on ülekaalus oomega-6 rasvhapped, mille liigsel tarbimisel töötame oma organismile vastu. Samuti leidub kuumtöödeldud õlides rohkelt transrasvu. Külmpress-õlidel puuduvad maitsetugevdajad ning neis on enam toitaineid.

Sushi

Sushis on olemas kõik, mida on vaja üheks täisväärtuslikuks söögikorraks – mikrotoitaineterikas vetikas ning rasvast ja valkudest pungil mereelukad. Üle jääb vaid riis, mida pole soovitatav ülemäära palju tarbida. Kuna sushimaias seltskonnas kipub aga ampse olema omajagu, ületab riisist kättesaadav süsivesikute hulk igasugused tervislikud piirid. Mereelukad võivad aga sisaldada jääke raskemetallidest.

Personaaltreener Kaspar Lannes. Foto: Laura Nestor

Samal teemal

17. november 2017, 11:50
Kuus jooki, mis aitavad ideaalkaalu saavutada
16. november 2017, 19:20
Viis fakti sellest, kuidas ÜLEKAALULISUS alguse saab

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
levi@ohtulehtkirjastus.ee