Blogid

BLOGI! Anna vanale mööblile musta kriidivärviga värske ilme 

Toimetas Kelly Kipper; allikas pintslijakohvriga.wordpress.com, 24. oktoober 2016, 09:29
Foto: Foto: Blogi "Pintsli ja kohvriga"
Blogi Pintsli ja kohvriga katsetas šikki musta kriidivärvi vanal kummutil. Tundub sünge? Üldsegi mitte! Kiika järele, kuidas anda päevi näinud mööblile uus stiilne ilme.  

Teie ees on pisiprojekt Jeanne d’Arc kriidivärviga (Mööblisahver). Kasutasime värvitooni Black Velvet ning musta vaha.

Maitsekat tooni mööbel teeb toaga imesid. Foto: Foto: Blogi "Pintsli ja kohvriga"

Tegelikult ei jäägi värv pinnal päris must, pigem sügav ja süsine hall. Selle tooniga on lihtne - peale esimest kihti on tulemust juba näha… vähemalt kaugelt vaadates.

Teise kihiga parandad pisivead, mis pärast kuivamist silma hakkavad. Löpetuseks öhuke kiht musta vaha ja voilá, saadki täiesti uue ja silmatorkava mööblieseme.

Pildid kummuti imelisest muutumisest enne ja pärast:

Foto: Foto: Blogi "Pintsli ja kohvriga"

Klassikaliste nuppude asemel kasutasime midagi erilisemat - nahka. Kujutab see endast täiesti tavalist paksu nahkset paela, polti ja mutrit. Mölemale paela otsale on tehtud auk  ja polt sealt lihtsalt läbi pandud. Ilmselt on väga hölpsasti ka ise valmistatav, kuid me kasutasime Mööblisahvris müüdavaid olemasolevaid tooteid.

Nupukad nupud. Foto: Foto: Blogi "Pintsli ja kohvriga"

Arvan, et must värv päästab kokkuvöttes üksköik millise mööblitüki. Kui tore oleks, kui köik seisma jäänud kapid saaksid uue kuue ja elu. Hoiaksime ju sellega kokku palju väärtusliku materjali- puitu ning vöib-olla päästaksime sellega ka omamoodi maailma

Piilu blogi lähemalt SIIT.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
kadi.saar@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee