Tarbija

„Jõulutunneli” abiga saavad liikumispuudega inimesed pneumaatilised treeningseadmed  (2)

LL, 21. detsember 2016, 15:26
Urmas Vaino on ka tänavu üks „Jõulutunneli” saatejuhtidest. Foto: Arno Saar
Esmakordselt korraldab „Jõulutunnel” Tallinnas Niguliste muuseumis kaks avalikku kontserti.

Esimesel jõulupühal, 25. detsembril kell 14 ja 19 toimuvad Niguliste kirikus jõulukontserdid, mille „Jõulutunneli” otseülekande ajal saavad vaatajad annetada liikumispuudega inimeste treeningsaali rajamiseks. Avaliku treeningsaali seadmed on valdavalt pneumaatilised ehk töötavad suruõhuga.

Samal teemal

„Tänapäeval on liikumine ja sportimine aina populaarsem vaba aja tegevus – spordiklubi võib leida pea iga nurga tagant, kuid rehabilitatsiooni võimalustega treeningsaale on Eestis vaid käputäis ning neidki saab külastada vaid arsti näidustusel,” sõnas Eesti liikumispuudega inimeste liidu tegevjuht Auli Lõoke. „Liikumispuue võib ootamatult tabada meid kõiki, kas siis õnnetuse või haiguse tagajärjel. See ongi peamine põhjus, miks on vaja treeningsaali neile, kellel on tavalises jõu- või treeningsaalis käimine raskendatud või üldse võimatu.”

„Treeningsaali sisustuse teevad eriliseks pneumaatilised ehk suruõhul töötavad seadmed, mille raskusi saab reguleerida lausa grammide kaupa – loomulikult pääseb saali ja saab seal liikuda ratastooliga,” lisas Lõoke. „Pea kõikide seadmetega saab treenida isegi ratastoolis.“

Minimaalselt 250 000 euro täitumisel luuakse spetsiaalne treeningsaal Tartusse.

Kell 14 annab kontserdi kammerkoor Collegium Musicale. Solistina teeb kaasa sopran Katrin Targo. Dirigent on Endrik Üksvärav. Kavas on Arvo Pärdi ja Olav Ehala looming ning säravad ja südantsoojendavad jõululaulud nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

Kell 19 algaval kontserdil esinevad Birgit, Pearu Paulus, Kalle Sepp, Hanna-Liina Võsa, Tallinna poistekoor, Jüri Pootsmann, Tanja, Mikk Saar, Beyond Beyond ja vokaalansambel Others. Lauljaid saadab ansambel Swingers.

„Jõulutunnel” alustab 25. detsembril kell 10 hommikul ja kogu päeva jooksul kogutakse annetusi liikumispuudega inimeste heaks. Kokkuvõte päevast tehakse hilisõhtul pärast „Aktuaalset kaamerat”. Saatejuhid on Piret Järvis ja Urmas Vaino.