Ka lemmik vajab õiget hoolitsust, et kiiresti paraneda. (Foto: Matton Estonia)
Jaga:     
Nipid

Kuidas hoolitseda köhas-nohus koera eest?

Koera teeb haigeks viirus, ütleb loomaarst Angela Tiivel. Loe, kuidas looma õigesti ravida.

Koertel ei esine külmetushaigusi. Lemmiku ülemiste hingamisteede haiguste peamine põhjus on nõrgenenud immuunsüsteem, mistõttu võib loom olla vastuvõtlikum viirustele.

Kui köhib noor koer. Kõige sagedamini esineb koertel kennelköha, mida põhjustavad viirused ja bakterid. Kui koer tunneb end hästi, sööb ja joob normaalselt, siis tuleks koera kodus 7–10 päeva jälgida: talle rahu anda, pakkuda sööki ja jooki leigena ning vältida kokkupuudet teiste loomadega. Selle aja jooksul peaks haigus taanduma. Kui koera tervis ei parane või läheb hullemaks, peaks temaga arsti juurde minema.

Kui köhib vana koer. Kennelköha esineb rohkem noorematel koertel. Eakatel loomadel on aga köha sagedaseks põhjusteks südamehaigus, kasvaja, hingetoru kokkulange- mine või muu tõsine põhjus. Vanema köhiva loomaga on soovitatav kohe loomaarsti juurde kontrolli minna.

Aevastamise ja vesise nina põhjuseid võib olla palju, näiteks parasiidid, kasvajad või ninna sattunud võõrkeha. Tavaliselt läheb vett jooksva ninaga loomadel haistmine kehvemaks ja võib kaduda isu. Kui koeral on nohu, peaks temaga kindlasti arsti juurde kontrolli minema.

Ka lemmik vajab õiget hoolitsust, et kiiresti paraneda. (Foto: Matton Estonia)

Loe ka neid lugusid