Lemmikloom

Loomakalmistu, tuhastamine või prügikast? Kuhu jõuab surnud lemmikloom? (17)

Maarit Stepanov, 4. aprill 2017, 04:00
PUHKEPAIK: Jõelähtme loomakalmistu hauakividel näeb lahkunud lemmikute pilte.Foto: Tiina Kõrtsini

Pärast lemmiklooma surma tuleb omanikul peale hingevalu tulla toime ka loomakese maise keha väärika kohtlemisega. Koduaeda matmise võimalust ju igaühel pole ja loomadele mõeldud kalmistuid on vähe. 

Veel kahe aasta eest oli Tallinnas Lasnamäel Priisle tee äärne metsatukk hauakääpaid täis. Toonane Lasnamäe linnaosa vanem arvas, et seal puhkas 40 kuni 50 looma. Hauad ärritasid aga kohalikke ja ohustasid põhjavett. Ebaseaduslik kalmistu likvideeriti ja praegu meenutab seda vaid silt, mis keelab matmist ja prügistamist. Haudu sealt enam ei leiagi, küll aga laiutab sildist eemal prügi.

Kuhu siis linnainimene oma lemmiklooma matta saab? Laulja Marju Länik sängitas oma koera Mona põrmu Nuustakule, venna aeda. "Viisin koera kirstuga Otepääle, sest mul oli hea võimalus matta ta venna maja krundile väga ilusasse koha, puude alla," meenutab Länik. Lemmiku hauale istutas ta siniseid ja valgeid lilli, mis moodustasid nime Mona. "Selline see siis oligi – ilus ja hingeminev," meenutab Marju Länik hellalt lemmiku matust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11. aprill 2017, 14:01
GALERII | Kiisule-kutsule või hoopis rebasele pai! Täna tähistatakse lemmikloomade päeva!
4. mai 2010, 06:58
Šokk: lapsed leidsid kraavist viis kutsikalaipa
13. november 2007, 08:15
Võrru plaanitakse rajada loomakalmistu
12. aprill 2000, 23:00
Kodulooma jaoks on oma kalmistu