Nipid

Spetsialist annab nõu: millistele koeratõugudele suvel eriti tähelepanu pöörata 

Tuuli Mäemat, 5. juuli 2018, 10:24
Kuidas läheb, sõber?  Foto: Pixabay
Endale päikesekaitsekreemi määrides ja palju vett juues ei tohiks unustada ka oma lemmikute vajadusi. Mida silmas pidada? Nõu annab PetCity Rannamõisa konsultant Inna Lepihov.

- Lühikese koonuga koerad. Koerad jahutavad end lõõtsutades, kuid lühikoonulistel on see lühikeste hingamisteede tõttu raskem. Sellised tõud on näiteks buldog ja mops. Seetõttu paku neile sooja ilmaga vilus olemise võimalust.

- Väga paksu ja tumeda karvkattega koerad. Aluskarv kaitseb koera kuuma eest ja aitab säilitada normaalset kehatemperatuuri. Kui koera aluskarv on aga lahti harjamata, võib see töötada hoopis vastupidi – kuumus pääseb nahale ligi ja jääb paksu karvkatte alla, tõstes nii kehatemperatuuri. Tume karv neelab rohkem ka UV-kiirgust. Sellised koeratõud on näiteks Newfoundlandi ja Berni Alpi koer.

- Väga lühikese karvaga või karvutud koerad. Karvutuid koeri ohustab päikesepõletus, kui nad ilma päikesekreemi või kaitseriietuseta liiga kaua päikese käes on. Sellised tõud on näiteks Hiina harjaskoer ja Ameerika karvutu terjer. Samuti võib ära põleda vähese pigmendiga koera nina. Tume pigment kaitseb nina päikesepõletuse eest.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee