Tehnika

KAS TÕESTI? Mobiilirakendus lubab pohmelli ennetada (3)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 16. september 2017, 08:31
Foto: Kuvatõmmis / HydrateNOW
Kas see äpp tõesti pohmelli ära hoiab, pole teada. Kindlasti on aga rakenduse kasutaja hommikul sellele tänulik, leiab Men’s Health.

Hydrate NOW on äärmiselt lihtne mobiilirakendus, mis töötab nii iPhone’il kui iPadil. Aga sisuliselt on see äpp joomispäeva planeerija, mis regulaarselt pommitab sind meeldetuletustega manustada natuke haa-kaks-ood.

Äpi väljatöötamine võttis autori sõnul vähem kui nädala. Sisuliselt on see lihtsalt stopper, mille küljes on push-märguannete generaator. Kui õhtu algab, siis paned äpi tööle ja valid selle, kui sagedat enda kallal näägutamist sa tahad – skaalal ühest viieni. Esimesel juhul teeb telefon iga 100 minuti tagant häält, viimasel juhul aga meenutab sulle veejoomise vajadust kolm korda tunnis.

Inimene maks suudab tunnis läbi põletada umbes 7 grammi puhast alkoholi. Nii on vee joomisel kahekordne efekt: see aeglustab alkoholi organismi imendumist ja hoiab keha sel ajal hüdreerituna, kui mürkide eemaldamise protsess sellest elektrolüüte ja vedelikke välja ajab. Muidugi tuleb sul märksa sagedamini vetsus käia, aga üsna kindlalt on sul hommikul parem olla.

„Joomine on äge, aga pohmell imeb,“ kõlab mobiilirakenduse sõnum.

Äpiga seoses tekib aga kaks küsimust. Miks peaks laupäeva õhtul peole kaasa võtma labidasarnase iPadi ja miks ei võiks selle asemel olla veejoomisäppi Androidile?