Jaga:     
Nipid

6 kavalt viisi, kuidas vähendada silmade valulikkust

Kas tunned, et silmad on hellad, kipitavad, punased või kuivad, aga silmatilku pole kuskilt võtta? Siin on kodused abivahendid, mis toovad leevendust. 

Põhjuseid, miks silmad on tundlikud, võib olla mitmed:

ehk oled päeva jooksul liiga vähe vett joonud või liiga palju päikest saanud? Põhjuseks võib olla ka põletik, liigne silmade hõõrumine, valed prillid, külmetushaigus, liiga palju helendavat arvuti- või teleriekraani või liiga vähe pilgutamist. 

Mida teha?

 Võta appi näiteks: 

  • Külmutatud juurviljade või marjade pakk. Mässi see puhtasse rätikusse ja aseta silmadele. Külm vähendab paistetust ja kipitust. 
  • Kasta froteerätik külma vette ja pane see laugudele. 
  • Pane metallist lusikas mõneks minutiks sügavkülma ja aseta seejärel silmadele. 
  • Pane märg teepakk paariks minutiks külmikusse ja seejärel silmalaugudele. Tees sisalduvad antioksüdandid ja põletikuvastased omadused võivad kiirendada paranemisprotsessi.
  • 2 kurgiviilu. Leota viile 2-3 minutit külmas vees ja aseta silmalaugudele umbes 10 minutiks. Kurgil on jahendav efekt, lisaks on see hea viis taltsutada tumedaid silmaaluseid. 
  • Kartul. Koori ja riivi üks kartul. Nüüd pigista riivitud kartulist mahl välja ja pane see vatitupsudele. Aseta vatitupsud silmadele 15 minutiks. Kartul sisaldab põletikuvastaseid aineid ning pehmendab ja rahustab ärritunud nahka. Samuti on sellest abi tumedate silmaaluste puhul. 
(Foto: Matton Estonia)