Nipid

Toimivad nipid! Kuidas kaitsta saapaid ja jalgu vesise ilma eest? 

Kelly Kipper, allikas Nipiraamat, 24. november 2017, 14:28
 Foto: Laura Strandberg
Kellele küll meeldiks niisked tallad või pakase näpistatud varbad?! Otsisime vastuseid, kuidas muuta oma lemmiksaapad ilmastikukindlaks ja vastupidavaks. Abiks oli Võrumaal asuva jalatsi- vabriku OmaKing müügiesindaja Kaiju Thal.

Kaitse peale!

Väga oluline on jalatseid korralikult hooldada – kasutada kingakreeme ning mustus- ja niiskuskaitse- vahendeid, kuna nõnda peavad su lemmiksaapad vihmale, külmale

ja mustusele paremini vastu ning pikeneb ka nende eluiga.

Pihusta jalatsitele enne esimest kandmist mitu kihti niiskus- kaitsevahendit, tee seda ka hiljem regulaarselt.

Alista soolarandid

Sügistalvisel ajal on saabaste suurim vaenlane sool. Väga tähtis on soolarandid enne jalatsite kreemitamist või viksimist eemaldada, kuna sool kahjustab nahka ja süvendab inetuid rante isegi kreemi või viksi all.

Koduste vahendite hulgast sobivad siledast ja kunstnahast jalatsitelt kergete soolarantide eemaldamiseks niiske lapp ning pesuseebivesi.

Kui saapad nõuavad tugevamat puhastamist, võta appi eri nahatüüpidele mõeldud hooldus- vahendid, näiteks vaht või šampoon. Viimane on mõeldud tugevalt sisseimbunud mustuse jaoks. Jalatsišampoon eemaldab edukalt nii vee-, soola- kui ka lumerandid.

Pärast puhastamist kreemita jalavarje, et materjal püsiks pehme ja elastne. Eriti hea, kui jätad jalanõud pärast hooldust paariks tunniks või lausa üle öö kuivama. Palju oleneb ka hooldusvahendist: pihustid kuivavad ruttu, kreemid-viksid aeglaselt.

Kui määrdub seemissaabas

Karedast ja pööratud nahast jalanõude puhul harja mustus maha. Ainult siis, kui jalats on väga määrdunud, kasuta ka puhastusvahendeid. Seejärel võta appi värvpihusti, mis värskendab naha tooni ja annab ka vajaliku niiskus- ning mustuskaitse.

Porist pole pääsu

Väga poristel jalatsitel on mõistlik lasta esmalt ära kuivada, siis suur pori maha harjata. Edasi toimeta nii, nagu määrdunud jalatsi puhul ikka: tee saapad niiske lapiga puhtaks või võta appi mõni spetsiaalne vahend.

Loe lugu edasi novembrikuu Nipiraamatust!

 Foto: Laura Strandberg

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
levi@ohtulehtkirjastus.ee