Mõnus lõhn loob ka mõnusa enesetunde kodus! ()
Jaga:     
Kodu ja Aed

Vuhh, nii paha lõhn kodus! Nipid, kuidas seda vältida!

Kevadine suurpuhastus alles ees, aga kodus on ebameeldiv lõhn. Selles võivad süüdi olla tolmused elektripirnid või välja viimata prügikast. Tuletame sulle meelde, kuidas vältida ebameeldiva lõhna tekkimist kodus. 

Ole tähelepanelik:

1.     Hoia tekstiil puhas.Kõige levinuim põhjus, miks kodu ebameeldivalt lõhnama hakkab, on mustad tekstiilesemed. Tekstiilesemed imavad endasse märkamatult kõik toidu- ja muud lõhnad. Kui sisustad kodu, vali alati masinpesu kannatavad mööblikatted, kardinad ja kangad. Ära unusta ka pleede regulaarselt pesta. Vaheta voodipesu kord nädalas. Triigi kodutekstiili, sest nii hävivad bakterid.

2.     Elektripirnidelt tolm ära. Ehkki elektripirnidel olev tolm on meile igapäevaselt nähtamatu ja me ei pööra sellele tähelepanu, on see üks halva lõhna põhjuseks. Kui pirn soojeneb, hakkab see odoore levitama.

3.     Võitle hallitusega. Kui märkad, et sinu vannitoas on tekkinud hallitus, siis puhasta see spetsiaalse hallitusevastase vahendiga. Hallitus on kahjulik tervisele ja tekitab ka ebameeldivat lõhna. Vaata üle ka niisked põrandanurgad ja kraanikausialune.

4.     Tühjenda regulaarselt prügikasti. Kui sa paned köögis prügikasti toidujäätmeid või näiteks kartulikoori, siis peaksid kindlasti iga päev prügikasti tühjendama.

 

Loe ka neid lugusid