Nipid

Rendiks suveks lambad? Loe, mida pead enne teadma! 

Tuuli Mäemat, 13. juuni 2018, 15:23
Lammastest on suur rõõm! Foto: pixabay.com
Värskest Nipiraamatu numbrist leiad vahva loo, mida peaksid teadma enne lammaste rentimist. Suveks lammaste rentimine on hea võimalus pääseda muru niitmisest. Nõu annab lambakasvataja Kristi Kauponen.

Kui plaanid rentida suveks lambad

Mida lambad vajavad?

           Ustega katusealust. Lammastel peab olema varjuline koht, kuhu peituda vihma ja tuule eest. Katusealusel võiksid olla ka uksed, mida saab kinni panna näiteks siis, kui tulemas on suurem torm. Kui öösiti luusivad su kodukohas ringi hulkuvad koerad või hundid, peaksid aediku uksed olema ka lukustatavad ja lambad kindlasti öösel seal varjul.

•           Aedikut. Nii ei pääse lambad ula peale. Müüakse ka ratastel aedikuid, mida saab mugavalt liigutada ühest söögikohast teise.

•           Hoolt. Veendu enne lammaste võtmist, et oled loomasõber ja sulle meeldib loomade eest hoolitseda.

•           Vett. Lammastel peab olema kogu aeg võimalus juua puhast vett.

•           Süüa. Lamba põhisöök on muru, mis peab olema piisavalt pikk. Seda peab olema ka palju. Kui näed, et lammas sööb juba väga maadligi, tähendab see, et muru on liiga lühikene. Kui muru saab ühest kohast otsa, vii lambad teisele alale või rendile andjale tagasi.

•           Vahel ka meelitamist. Lammastele on maiuspalaks oder ja kaer. Seda on hea anda siis, kui soovid, et lammas tuleks sinu juurde või tahad teda premeerida. Lisasöödana pole teravilja vaja lammastele anda. See on oluline siis, kui kasvatadki lambaid.

Loe pikemalt juunikuu Nipiraamatust, milliseid loomi veel saab suveks rentida ja palju see maksab!

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee