Kodu ja Aed

Praktiline ja mõnus õueköök 

Toimetas Helen Serka-Sanchez, 15. juuni 2018, 11:38
Väliköök on suvel asendamatu! Foto: Pixabay.com
Suvel ei tahaks tuppa minnagi. Väliköögiga saab ka söögitegemise välja tuua. Nipiraamat soovitab, mis teeb õueköögi praktiliseks ja mugavaks.

Nutikad panipaigad. Kui siseköögis on kõik asjad mugavalt kappidesse paigutatud, siis õues pead leidma nutikaid lahendusi. Seinale kinnitatud riiulid, riputuskonksud köögiriistadele ja potsikutele hoiavad asjad alati käeulatuses.

Kaaned ja katted. Selleks et kööginurgas ei tekiks segadust ja asjad ei läheks tolmuseks, paiguta need erinevatesse kaanega kastidesse ja karpidesse. Vihma ja päikese eest kaitseb mööblit present või muu kate, mille saad pärast kööginurga kasutamist asjadele tõmmata. Planeeri juba aegsasti katte kinnituskohad, mis ei lase presendil tuulega ära lennata.

Maitsetaimed. Istuta väliköögi ümber maitsetaimi, mida on hea söögitegemisel kasutada. Samuti annavad need suveõhtul mõnusat aroomi. Tugeva, kuid meeldiva lõhnaga lavendel, meliss ja piparmünt peletavad sääski ja herilasi.

Varjuline hekk. Kui arvad, et jääd välikööki kasutama aastateks, istuta väliköögi mõnda serva hekk. Tuule ja võõra pilgu eest varjab hästi ka sõstrapõõsastest või vaarikatest hekk. Marjapõõsaheki pluss on see, et saad sealt valminud marju ka toidu sisse napsata. 

Hooajaline tuulevari tekib ka tugiseinaga, mille äärde saad istutada kiire kasvuga ronitaimed, nagu lillhernes, oad, mungalilled.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee