Tehnika

HEITGAASISKANDAAL: politsei vahistas Audi juhi 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 18. juuni 2018, 13:13
Foto: Pixabay
Esmaspäeval võttis politsei vahi alla Volkswagen grupi luksusautode tootja Audi tegevdirektori. Rupert Stadler on seni kõrgeim juhtivtöötaja, kes seoses Saksa autotootja emissioonitestides petmise skandaaliga vabaduse kaotanud, kirjutab CNBC.

Müncheni prokuratuuri teatel peeti Stadler kinni kartuses, et ta võib mõjutada heitgaasiskandaali uurimist. Arvatavalt tähendab see käik aga Volkswageni jaoks juhtimiskriisi.

Vahistamisuudis tuli kindlasti halba uudisena VW grupi uuele direktorile Herbert Diess’ile, kes on loonud uue juhtimisstruktuuri, mis sisaldas ka Stadlerit, ja kes püüab pärast emissiooniskandaali puhkemist kiirendada üleminekut elektriautode tootmisele.

VW tunnistas juba 2015. aasta septembris, et on kasutanud illegaalset tarkvara, et USA diiselmootorite emissiooniteste võltsida. Firma ajaloo suurima kriisi käigus oli seni USA esitanud varasemale VW-i grupi tegevdirektorile Martin Winterkornile kriminaalsüüdistuse, aga väga tõenäoliselt tema USA kohtu ette ei astu, kuna Saksamaa oma kodanikke väljaspool Euroopa liitu asuvatele riikidele välja ei anna.

Samal teemal

17. august 2018, 20:05
HEITGAASISKANDAAL: tehke autod korda või muidu ...
10. august 2018, 11:45
JÄRJEKORDNE HEITGAASISKANDAAL: andmeid võltsis ka kolm tuntud Jaapani sõidukitootjat
24. august 2017, 13:48
UUS AUTOSKANDAAL: Audi tootis tuhandeid autosid sama VIN-koodiga

;