Uudised

GALERII | Koristame üheskoos Eesti ära! 

Nipiraamat.ee, 22. juuni 2018, 15:04
Vahva algatus, milles saad sinagi osaleda!Foto: Marek Metslaid
15. septembril 2018 leiab aset Maailmakoristuspäev, kui ligi 150 riiki panevad seljad kokku ja koristavad ühe päeva jooksul ära suure hulga looduses vedelevat prügi. Eestist alguse saanud kodanikualgatus on suurim kingitus maailmale Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul. Ühtlasi on see eestlaste kingitus oma kodumaale, sest 15. septembril koristatakse ära ka Eesti loodus.

Kuidas saad panustada Sina?

Eesti koristuspäeva fookuses on metsad, rannad ja jõgede-järvede kaldad. 15. septembril ootame tuhandeid vabatahtlike talgute korras loodust koristama. Kuid enne koristuspäeva tuleb prügi üles otsida ja kaardistada!

Kõik me liigume suvel looduses, kuid alalõpmata riivab silmailu põõsa alla jäetud prügihunnik või tee äärde visatud rämps. Kui tegemist on väikese prügiga, siis korja see palun üles ja viska ära. Kui tegemist on aga rohkema kui peotäie prügiga, siis kaardista see ära kasutades World Cleanup rakendust.

Prügi kaardistamise ABC

1.  Lae telefoni World Cleanup App (iOS, Android) ja registreeru kasutajaks.

2.  Ava äpp, pildista prügihunnik üles, täida vajalikud lahtrid ja lae leitud prügipunkt üles.

3.  Korda kaardistamist järgmise hunniku juures.

Täpsema juhendi leiad SIIT!  

Kõikide kaardistajate lisatud prügipunktidest tekib prügikaart, mis on aluseks Maailmakoristuspäeva talgupunktidele. Globaalne prügikaart on väärt infoallikas ka teadlastele, kes uurivad inimeste prügistamisharjumusi.

Vaata lisa: 

http://www.maailmakoristus.ee/

https://www.facebook.com/maailmakoristuseesti/

TOIMETAJA

+372 5199 3733
kadi.saar@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee