Nipid

Appi! Vihma sajab ja lastel on toas igav! Mida teha? 

Tuuli Mäemat, 29. juuni 2018, 16:36
Ka vihmaga saab väga vahvaid tegevusi toas teha!  Foto: Pixabay.com
Laste koolivaheaeg on käes. Mida toredat teha kui ilm keerab vihmale ning lapsed on sunnitud toas olema? Jagame sulle häid nippe.

Kui õues sajab vihma, siis toas on ka vahvaid tegevusi!

Joonistage sugupuu. Võtke suur paber ja joonistage paberile sugupuu. See annab hea võimaluse  tutvustada lastele suguvõsa ja rääkida sinna juurde vahvaid lugusid.

Meisterdage. Millegi ise valmis tegemine arendab nii käelist tegevust kui ka loovust. Toredaid ideid leiab Nipiraamatu kodulehelt, Youtubest või Pinterestist.

Andke lastetoale uus ilme.Suuremate lastega tehke kodus uuendusi, tõstke asju ümber või värvige üle mõni väiksem mööbliese. 

Mängiga lauamänge ja lahendage mõistatusi. Kui olete olemasolevatest lauamängudest tüdinenud, siis meisterdage need ise! Äkki mõtlete välja mõne uue ja põneva mängu, mida ka teistega jagada.

Arendage nutikust aaretejahiga.Peitke kodus asjad ära erinevatesse nurkadesse ja korraldage üks korralik aaretejaht, mis nõuab nutikust!

Mõtlemisainet...

Lase lapsel igavleda!

Londoni lastepsühholoog Lyn Fry usub, et lastel peab olema ka aega igavlemiseks! Ta arvab, et kui vanemad täidavad lapse vaba aja tema eest täiesti ära, siis ei õpigi laps seda kunagi ise tegema. Lyn Fry soovitus on suve alguses vanematel koos lastega suveks plaan paika panna. Nimekiri võib koosneda väga lihtsatest tegevustest, näiteks millegi ehitamisest või meisterdamisest. Kui laps kurdab suvel igavuse üle, siis on hea nimekirjast mõni tegevus välja noppida.

Dr Teresa Belton toob välja, et igavus on inimese kõige olulisem sisemine stiilmul, mis toidub loovust.

(allikas: http://naistekas.delfi.ee/suveeri/suvejutud/psuhholoogid-soovitavad-laske-oma-lastel-suvel-igavleda-see-tuleb-arengule-ainult-kasuks?id=74809991)

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee