Nipid

Kas võtta remondilaenu? 

Toimetas Helen Serka Sanchez, 9. august 2018, 07:46
Kas võtta remondiks laenu? Jarrett Tilford, Pixabay
Kui kodu vajab põhjalikumat uuendust võib tekkida dilemma, kas võtta pangast remondilaenu või saada siiski oma vahenditega hakkama. Nõu, mida sellises olukorras ette võtta, annab investor ja koolitaja Kristi Saare.

Kui võtta remondi jaoks laenu, tasub arvestada, et tegemist on tarbimislaenuga ehk intress on reeglina üle 10% . See tähendab, et veidi aega ise raha koguda oleks võimalik teha remonti märkimisväärselt odavamalt või maksta laenuintresside asemel parema kvaliteediga materjalide eest.

Muidugi on laenu võtmine arusaadav, kui tegemist on elukvaliteeti oluliselt muutva ehitusega. Kehvas olukorras vannituba võib teha elutingimused nii ebamugavaks, et selle kõrval väike järelmaks ei tundugi olevat suur kulu.

Nii on remont odavam

  • Koosta eelarve. Remonti tehes alusta eelarve tegemisest. Pane täpsest kirja, mis töid on vaja teha ning mis tööriistu ja materjale selleks on vaja osta. Eelarve on vajalik, et kulutused ei tuleks sulle üllatusena. Muu hulgas aitab korralik plaan ning tööriistade ja materjalide nimekiri vähem raha kulutada. Näiteks on pea igas ehituspoes nädala-paari tagant mõni suurem allahindlus. Nii saad püüda parimaid hindu, mis toob remondi kogumaksumuse alla ja võib säästa laenu võtmise vajadusest.
  • Liitu sotsiaalmeedias järelturugruppidega. Hoia silmad lahti erinevates järelturu ja asjade ära andmise gruppides. Äkki leiad osa vajalikust kraamist nende asjade seast, mis mõnel teisel inimesel oma remondist üle on jäänud.

Kas võtta remondiks laenu? Jarrett Tilford, Pixabay

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee