Nipid

Kooliminejale! Kas osta kunstitarbeid supermarketist? (5)

Tuuli Mäemat, 19. august 2018, 17:59
Head nõu kooli alguseks! Foto: Pixabay.com
Suurtes toidupoodides tunduvad kunstitarbed soodsamad, kuid ei pruugi olla väga hea kvaliteediga. Kui osta kunstitarbed kunstitarvete poest, siis kestavad need kauem ja on kokkuvõttes soodsamad, lisaks lapse arengule ka sobivamad. Milliseid kunstitarbeid valida, selgitab Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiõpetaja Jüri Mäemat.

Harilikud pliiatsid

Tähed ja numbrid harilikel näitavad pliiatsi tugevust. H on tugeva ja B pehme pliiatsi tähis. Kindlasti võiks lapsel olla joonistamiseks ja kirjutamiseks vähemalt kaks pehmet pliiatsit, näiteks 3B ja 6B, tugevatest 2H ja lisaks keskmise tugevusega HB pliiatseid. Algklassides on hea osta jämedam harilik pliiats, kuna seda on parem käes hoida ja pliiatsi grafiitsüdamik ei purune nii kergelt.

Värvipliiatsid

Need peaksid olema kindlasti pehme südamikuga, sest need annavad värvimisel maalilise tulemuse. Eelista jämedaid pliiatseid, sest neid on mugav käes hoida.

Viltpliiatsid

Neid võiks olla karbis vähemalt 12 erinevat värvi. Hea on üks karp peenemaid ja teine karp paksemaid. Viltpliiatsite ostmisel jälgi, et need poleks juba ostes kuivad. Väga hea kvaliteediga on Staedtleri viltpliiatsid. Lapsi rõõmustab, kui karbis on ka roosa värv (mitte nn. põrsaroosa), millega inimese nahatooni värvida.

Hea teada!

Vali kustutuskumm, mis ei lõhna, pole käes libe ega aja kustutatavat joont laiali. Selles kindel olemiseks proovi kustukat kaupluses!

Head ja kvaliteetsed kunstitarbed saad nendest poodidest:

·      Hammond (hammond.ee)

·      Vunder (vunder.ee)

·      Charlot (charlot.ee)

5 KOMMENTAARI

c
22. august 2018, 04:08
Compensation | TD Ameritrade
m
Mikk 21. august 2018, 23:52
Magasini !!
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee