Head nõu kooli alguseks! (Foto: Pixabay.com)
Jaga:     
Nipid

Kooliminejale! Kas osta kunstitarbeid supermarketist? (5)

Suurtes toidupoodides tunduvad kunstitarbed soodsamad, kuid ei pruugi olla väga hea kvaliteediga. Kui osta kunstitarbed kunstitarvete poest, siis kestavad need kauem ja on kokkuvõttes soodsamad, lisaks lapse arengule ka sobivamad. Milliseid kunstitarbeid valida, selgitab Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiõpetaja Jüri Mäemat.

Harilikud pliiatsid

Tähed ja numbrid harilikel näitavad pliiatsi tugevust. H on tugeva ja B pehme pliiatsi tähis. Kindlasti võiks lapsel olla joonistamiseks ja kirjutamiseks vähemalt kaks pehmet pliiatsit, näiteks 3B ja 6B, tugevatest 2H ja lisaks keskmise tugevusega HB pliiatseid. Algklassides on hea osta jämedam harilik pliiats, kuna seda on parem käes hoida ja pliiatsi grafiitsüdamik ei purune nii kergelt.

Värvipliiatsid

Need peaksid olema kindlasti pehme südamikuga, sest need annavad värvimisel maalilise tulemuse. Eelista jämedaid pliiatseid, sest neid on mugav käes hoida.

Viltpliiatsid

Neid võiks olla karbis vähemalt 12 erinevat värvi. Hea on üks karp peenemaid ja teine karp paksemaid. Viltpliiatsite ostmisel jälgi, et need poleks juba ostes kuivad. Väga hea kvaliteediga on Staedtleri viltpliiatsid. Lapsi rõõmustab, kui karbis on ka roosa värv (mitte nn. põrsaroosa), millega inimese nahatooni värvida.

Hea teada!

Vali kustutuskumm, mis ei lõhna, pole käes libe ega aja kustutatavat joont laiali. Selles kindel olemiseks proovi kustukat kaupluses!

Head ja kvaliteetsed kunstitarbed saad nendest poodidest:

·      Hammond (hammond.ee)

·      Vunder (vunder.ee)

·      Charlot (charlot.ee)

5 kommentaari

T
Tuulik  /   09:29, 20. aug 2018
Poleks olnud vaja artiklit lugedagi, selge see , et suurte "ekspertide"arvates ei kõlba marketite kaup kuhugi (olgugi, et teada ju , et laste pliiatsid jms kaovad nagunii ja ei kasutata sentimeeristeks ) ning supermarketites müügil samad asjad mis kontoritarvete poodides ( ainult tavapoodides palju odavamalt ). Lastel ei pea küll mingid profitarbed olema.
P
picasso  /   21:32, 20. aug 2018
Arvestades, et 99.99 % jõnglaste loomingust pole mitte kunst vaid andetud plätserdused - julgelt või toidupoest võtta.
R
resh  /   11:47, 21. aug 2018
noo kuulge, eelmised kommenteerijad, kooli lähevad ju peale esimese klassi ka kõik ülejäänud klassid. Tegelikult on õige soovitus hankida lastele vähemalt poolasjalikud kunstitarbed, eriti kui lapsel on kunsti vastu huvi tekkinud. Võin omast kogemusest öelda, et endal kadus isu kunstiga tegeleda aastateks, just kuna kooli ajal olid kasutuses kõige odavamad ja halvema kvaliteediga kunstitarbed. Arvasin, et minust ei saa absoluutselt asja, kuigi et tahtmist oli kunstiga tegeleda. Aastaid hiljem, juba täiskasvanuna, avastasin enda jaoks uuesti maalimise, siis juba kvaliteetsete värvidega jne. ja oli kohe teine asi kui ma ei pidanud töövahenditega niipalju "kaklema" vaid sain lihtsalt maalimise harjutamisele keskenduda. Ei pea ju päris kunstnikele mõeldud professionaalsed tooted olema, aga näiteks professionaalsete tootjate õpilastele mõeldud (soodsamad) sarjad, a'la Winson&Newton Cotman sari jne. Julgen ka soovitada UK veebipoodi www.Jacksonsart.com , kus on kohalike hindadega võrreldes ikka palju soodsamalt asjad saada ja kohaletoimetamine on siiani aega võtnud maksimaalselt nädala.
M
Mikk  /   23:52, 21. aug 2018
Magasini !!
  /   04:08, 22. aug 2018
Compensation | TD Ameritrade

Loe ka neid lugusid