Uudised

Maagiline muinastulede öö tuleb taas 

Toimetas Tuuli Mäemat, 24. august 2018, 08:13
Mine kindlasti! Foto: Pixabay.com
Kui tahad kogeda midagi erilist ja maagilist, siis mine kindlasti 25. augustil toimuvale muinastulede ööle. Sellel päeval süüdatakse kogu rannikul märgutuled.

Mis on muinastulede öö?

Samal teemal

Kord aastas, muinastulede ööl, süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi mereäärseid märgutulesid ehk iilastulesid. Tänapäevasel rannalõkete süütamise suvelõpuüritusel, mis on paari aastakümnega saanud üldrahvalikuks traditsiooniks, luuakse mööda randa ühine lõkete kett.

Iilastuled süüdati viikingite ajastul praktilisest vajadusest, muinastulesid süüdatakse nüüdisajal kord aastas. Kaasaegsed rannalõkked meenutavad neid tulesid ja meremeestele tee näitamise ning naabritele teadete edastamise olulisust. Rohkem kui 20 aastat tagasi Hiiumaalt ja teistelt Eesti saartelt alguse saanud kaasaegsete märgutulede süütamine võetakse ette eelkõige selleks, et oma lõkkega edastada positiivseid sõnumeid. Tulede kett ümber Eesti ranniku ja saarte on aasta-aastalt üha pikenenud. Lisaks on mereäärne üritus sel õhtul kokkutulnutele ka emotsionaalset elamust ja ühtsustunnet pakkuv üritus.

Sel aastal tähistatakse muinastulede ööl lõkete keti loomisega ka Eesti sajanda sünnipäevasuve möödumist. Muinastulede öö toimub sel aastal 25. augustil, mil taas süüdatakse tuhanded lõkked Eesti mererandades.

Vaata lõkkekohti siit: www.muinastuled.ee/lokkekohad/

Vaata rohkem ürituse kohta: www.muinastuled.ee

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee