Nipid

Looduslikult hambad säravvalgeks 

Toimetanud Tuuli Mäemat, 7. september 2018, 13:09
Hambad valgeks! Kjerstin Michaela Haraldsen, Pixabay
Kes meist ei sooviks, et tema naeratus oleks säravvalge. Jagame sulle häid nippe, kuidas saada hambad valgeks looduslike vahenditega.

Kolm kõige olulisemat nõksu, et hambad oleksid valged

  • Pööra tähelepanu õigele hooldusele. Pese hambaid õigesti ja vähemalt kaks korda päevas. Kasuta elektrilist hambaharja, selle abil saad hambad puhtamaks, kui tavalise hambaharjaga. Kasuta hambaniiti, selle abil saad eemaldada hammaste vahelt kõik soovimatu, mida muidu kätte ei saaks. Ka suuloputusvahend on hea abiline, aga kindlasti ei asenda see hammaste pesu.
  • Ära liialda teatud söökide ja jookidega. Kohvi ja karastusjoogid jätavad hammastele plekke, kui sa ei suuda nendest loobuda, siis pese peale nende tarbimist hambaid või näri nätsu. Veel muudavad hamba värvi mustikad ja punane vein. Hea nipp on selliseid jooke juua kõrre abil.
  • Ära suitseta. Tea, et suitsetamine rikub väga hambaid, lisaks tekitab ebameeldivat hingeõhku.

 Kolm odavat ja kodust abimeest hammaste valgemaks muutmiseks

  • Söetablett sisaldab aineid, mis teevad hambad valgemaks. Hõõru söetabletiga hambaid või näri seda. Võid segada purustatud söetableti ja oma hambapastaga.
  • Söögisooda on üks kõige paremaid ja ohutumaid vahendeid hammaste valgendamiseks. See aitab happeid neutraliseerida ja eemaldab hammastelt soovimatu kihi. Puista iga päev veidikene soodat hambaharjale ja hõõru sellega hambaid.
  • Kurkumi värv ei anna küll palju lootust hammaste valgenemiseks, aga sellel on uskumatu võime muuta hambad valgemaks. Omaduste poolest sarnaneb see veidikene söögisoodaga. Sega kurkum kookosõliga, harja sellega hambaid, jäta mõneks minutiks seisma ja seejärel loputa.
  • Banaanikoore sisekülge hõõrudes vastu hambaid saab samuti hambaid valgemaks muuta. Banaanikoor sisaldab erinevaid aineid, mis võitlevad hammastel olevate plekkide ja tooni muutustega.
  • Sellerit on peetud isegi looduslikuks hambaharjaks, sest see sisaldab väga palju kiudainet. Selleri söömine eemaldab hammastelt plekke.

Hambad valgeks! Kjerstin Michaela Haraldsen, Pixabay

Samal teemal

21. september 2018, 08:53
HAMBAARST: väga eksitav on arvamus, et piimahambaid ei pea eriti hoidma
11. september 2018, 18:00
Kolm odavat kodust viisi muuta hambad valgemaks

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee