Kodu

GALERII | Kodu remondiks napib raha? Ära muretse, jupikaupa tegemisel on palju eeliseid! 

Autor Laura Liinat, 12. september 2018, 15:53
Köök täis vanakraami Stanislav Moshkov
Septembri Nipiraamatus utsitavad Kopli Restot vedavad Veronika Vallimäe ja Harri Tiidus inimesi võtma ette hullusi. Justnii võib kõlada mõte jupikaupa tehtavast remondist, kus isegi fassaadi soojustamine ja voodrilaudadega katmine poole maja ulatuses on täiesti võimalik variant.

Niisiis, ära heida meelt, et terviktulemus pole koheselt näha või et iga tehtava töö järel tuleb elamine põhjalikult tolmust ja prahist koristada. Keskendu hoopis viiele plussile, miks järk-järgult ettevõetav remont ja renoveerimine on teinekord etem!

1. Korraga ei pea välja käima palju raha

Samal teemal

Aeg on näidanud, et tegelikult ei taha keegi elada laenuikkes. Raha kulub aga remonti tehes ka siis, kui kõik tööd ise ära teed. Stressivabamaks ja mõistlikumaks majandamiseks saad järkude kaupa kodu ümber seades ka suuremaid väljaminekuid paremini planeerida ja jagada. Ning mis veel kõige parem – nii jõuad ka kõik vajalikud allahindlused ära oodata!

2. Aeganõudev ja nüri töö ei muutu üksluiseks

Kui võtad remontimise ette omal käel, sõprade ja sugulaste abiga, on oluline end tööga mitte ära tappa. Ka talgute korras tehtu peab olema mänguline, mitte higimaiguga. Jupikaupa tehes saad jagada vajaminevaid töid lausa aastate peale, võttes Veronika ja Harri kombel suuremaid projekte ette igal suvel. Muu aeg jäägu koduse elamise nautimiseks!

3. Ümbersättimine näitab kätte ruumi teistsuguse perspektiivi ja otstarbe

Uude majja või korterisse kolides võid teha tubade paigutusel ja mööbli arvestamisel valikuid, mis hiljem sees elades enam nii mõistlikud ei tundu. Tuntud aiatõde ütleb, et teerada tuleb teha sinna, kuhu see on enne sisse käidud. Sama otstarbekas on toimida ka kodus sees. Nii võid näiteks avastada, kuidas magamistoa uks tuleks teha ruumi teise serva. Keset remonti on see alati võimalik ellu viia!

4. Ajutised lahendused on põnevad

Tiiduste kodu kuldreegel ütleb, et ka ajutised lahendused peavad olema meeliergutavad. Kui sul pole võimalik koheselt uut köögimööblit soetada, ära lepi ka vana ja luitunuga – värske kirev värv võib teha imesid! Kannatamine ei ole kunagi lahendus. Vastupidi, hetke ajel seina pandud tapeet või põnev kardinalahendus avavad su loomesoone ning nii võib ka lõpuks valmiv kodu tulla ägedam kui sa eales oleks osanud arvata!

5. Kodu on pidevalt värske ilmega

Ühetaolises kodus elades muutub see pikapeale üksluiseks. Pidevalt valmivad toanurgad, uued mööblilahendused või äsja lõpetatud põrandavalamine ei saa kunagi tekitada tunnet, et kõik on aastaid püsinud samana. Aina uuenevas kodus püsib ka vaim värske ning soolaleivapidu võib pidada lausa mitu korda aastas!

Piltidel oleva inspireeriva kodu on teinud Veronika Vallimäe ja Harri Tiidus jupikaupa. Sellest kodust on pikem lugu ja veel rohkem pilte septembri Nipiraamatus!

Roosad kapid on ajutine lahendus, kuid pererahvale need meeldivad Stanislav Moshkov
Vahva pere! Veronika Vallimäe ja Harri Tiidus koos lastega Stanislav Moshkov
Lühtrid ei puudu ka vannitoast Stanislav Moshkov
Pannid seinal reas Stanislav Moshkov

Siin on mõnus eeskoda Stanislav Moshkov
Ohh! Need lühtrid! Stanislav Moshkov
Enne oli lastetoa asemel kaks konkut Stanislav Moshkov
Mõnusad nurgakesed Stanislav Moshkov

Läbi suurte akende tuleb majja palju valgust Stanislav Moshkov
Huvitavaid taaskasutusleide siin majas juba leidub Stanislav Moshkov
Vaata, kui tore mänguasjakast! Stanislav Moshkov

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee