Kodu

LASTEGA REISIL | 6 olulist üksikasja, mida peaksid kindlasti enne perega hotellis peatumist uurima 

Nipiraamat, 25. september 2018, 20:34
Rahulik perepuhkus Bob Dmyt, Pixabay
Peagi on kätte jõudmas koolivaheaeg, mil võetakse ette lühemaid ja pikemaid perereise. Tallinna Sokos hotellide Viru ja Estoria meeskond on kokku pannud kuus olulist üksikasja, mille kohta tasub majutusasutusest enne toa broneermist uurida.

1. Peresõbralikud toad

Paljudes hotellides on peretoad, kuid alternatiiviks on ka kaks eraldi tuba, mille vahel on nö ühendav uks. Sellisel juhul saavad ka kolme või enamlapselised pered mugavalt koos olla. Mõnes hotellis on peretubades laste suurteks lemmikuteks kujunenud narivoodid.

2. Võimalus beebitoitu soojendada

Eriti mugavaks teeb väikelastega hotellis peatumise võimalus oma toas piimasegusid või püreesid soojendada. Selleks on mõndades tubades mikrolaineahjud või veekeedukannud. Peretubades on tihti olemas ka laste nõud. Juhul kui toas toidu soojendamise võimalus puudub, tasub juba varakult uurida, kas seda saaks teha hotelli baaris või restoranis.

3. Väikesed mugavused - nõud ja pissipott

Suurele WC-potile on väikesel lapsel ennast keeruline upitada. Seega on peretubades tihti juba olemas väike lastepott - nii ei pea seda kodust kaasa võtma. Selleks et õhtused vannirituaalid lõbusalt mööduksid ei puudu lastešampoonid ega vahva seltsiline vannipart.

4. Laste mängutuba

Lastesõbralikus perehotellis on kindlasti hästivarustatud mängunurk. Vastuvõtulauast saab küsida kaisuloomi kui see on koju ununenud ja teisi mänguasju, pliiatseid, värviraamatuid ja paberit. Uurida tasub ka lasteraamatute kohta, nii saab ise kergema pagasiga reisida.

5. Tervislik ja mitmekülgne toit

Enne hotelli broneerimist on asjakohane küsida, kas restorani menüüs on lastesõbralikke toite. Näiteks Sokos Tallinna hotellid pööravad olulist tähelepanu laste menüüle. Vähem tähtis pole ka see, et perel on mugav koos hommikust süüa ja lapsed saavad ise oma toidu valida. Nimelt on hotellis mitmekülgse ja värske toiduga lastelaud, kust lapsed saavad ise endale taldrikule sobivad palad kombineerida. Hotellikogemus näitab, et lapsi saab usaldada – nad valivad hea meelega tervislikke toite, kui neile selleks võimalus anda.

6. Soovitusi linnakülastuseks

Sihtkoha hotellist tasub uurida, millised on nende poolt pakutavad lastepaketid või milliseid kohti soovitatakse koos perega kindlasti külastada. Tallinnas on lastega reisijate hulgas kõige populaarsemateks sihtkohtadeks loomaaed, teletorn, energiakeskus ja Kadrioru lastemuuseum Miiamilla.

Rahulik perepuhkus Bob Dmyt, Pixabay

Samal teemal

13. mai 2019, 05:42
Näksid päästavad olukorra! Parimad eined, mida reisile kaasa võtta

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee