Raha

Plaanid kirbukal riideid müüa? Need 6 nippi aitavad kõigist asjadest lahti saada 

Laura Liinat, 30. juuli 2020, 06:37
Moeblogijate kirbukas Telliskivi loomelinnakus.Foto: Tiina Kõrtsini
Hooajaliste riiete kokku- ja lahtipakkimine on ilmselt nii mõnegi meist pannud taipama, et liialt on kogunenud rõivaid, mis tegelikult enam selga ei passi. Seega oleks mõistlikum neile leida uued omanikud. Jagame Nipiraamatu kirbukakogemustest kuut nõuannet, mis teevad sust hästi ettevalmistunud müügimehe.

Korrasta ja kaunista riideid
Kirbukale mineku kuldreegel on, et riided tuleb korralikult ette valmistada, sest kes ikka tahab osta määrdunud või katkiseid hilpe! Kui pesemine on elementaarne, siis sellele võiks järgneda ka triikimine ja nõelumine. Mõtle, mis on need põhjused, miks sa seda rõivaeset ise enam ei kanna ning püüa need samad asjad näiliselt ära peita: eemalda kaenla alt topid, õmble kinni augud. Kõige parem nipp on aga see, et teinekord saab anda mõnele kampsunile ja jakile hoopis säravama ilme uute värviliste nööpidega või peita nõelutud koha efektse prossi alla! Nii paistab riideese palju värskem ja tuleb paremini esile ka stangel!

Kontrolli taskuid
Ka siis, kui väljapraagitud asi on käinud juba pesus, on tark igaks juhuks kontrollida üle taskud. Vahest on sinna ununenud mõni lemmikkõrvarõngas, armastuskiri või hoopis rahatähed. Ilmselt pole keegi ülearu õnnelik, kui võõras käsi neid korraga omaks peab. Veel hullem, kui ostja sõrmed peaksid ulatuma kasutatud salvrätikusse – nii võid kindel olla, et rohkem asju su stangelt ta selga ei proovi.

NB! Kui müüd lisaks riietele ka raamatuid, piilu sarnase ettevaatuse mõttes raamatulehtede vahele.

Inimesi julgustab lähemale tulema tasuta asjade kast.Foto: salutfromparis / Pixabay

Samal teemal

Varu paberkotte
Kõige paremad ostjad on ikka need, kes vahetavad raha võimalikult suure hulga sinu müüdava kraami vastu. Selleks, et neil selle kaasavedamine kindlasti õnnestuks, tasuks müüjana olla ettenägelik ja tarida kirbukale kaasa kõik kodus leiduvad paberkotid. Nii saad lahti kõikvõimalikest nunnude kassi- ja jõuluvanapiltidega kinkekottidest, mis aastaid nukralt kapinurgas seisavad ning olla kindel, et kundel ei jää ostmata kasukas või serviis seepärast, et tal need peopesa peale ära ei mahu.

Võta vahetusraha
Mida suurem kirbukas, seda suurema ostulootusega tulevad sinna ka külastajad. See tähendab aga ainult ühte – nende rahakotid on täis hiigelsuuri kupüüre. Et esimesed ostud ei jääks teostamata, sest sul pole kliendile raha tagasi anda, võta kindlasti kaasa umbes 20-45 euro jagu vahetusraha. Selleks puhuks võid avada ka oma hoiupõrsa, sest just ühe- ja kaheeurosed mündid on kõige minevam käibevahend kirbukail.

Kombineeri valmiskomplekte
Kirbukalt ost on enamasti emotsiooniost. See tähendab, et sul müüjana on võimalik seda protsessi vägagi palju suunata väljapanekute abil. Mõtle läbi, mis püüaks su enda pilku ja püüa seda rakendada oma stangel ja laualgi: too esile kirkad värvid, sest need mõjuvad üldises massis pilgupüüdjatena; kombineeri valmiskomplekte, sest sageli võid kohata külastajat ütlemas, et talle meeldib mõni pluus, aga ei tea, millega seda kanda; ole trenditeadlik, sest sinu kunde seda on ning tema pilk peatub kindlasti kaubal, mis on põneva lõikega, hooajaline ning kergelt hipsterlik või vintaaž.

Tekita tasuta asjade kast
Kui sa pole pannud üles suuri hinnasilte (ja mida enamasti on targem vältida, kui su eesmärk on siiski võimalikult paljudest asjadest vabaneda), siis võib mõni kirbukakülastaja tunda, et ta ei julge su ägedalt sätitud stange juurde astuda, sest ilmselt on hinnad tema jaoks liiga kõrged. Sellisel juhul julgustab neid lähemale nihkuma tasuta asjade kast – kui paned ka sinna sobramiseks vahvaid asju, millest sul pole kahju niisama loobuda, annab see märku, et ka ülejäänud asjad on sama kihvtid ja mitte hirmkallid.