Uudised

Anname riidekortsudele auru – testime aurukeskust 

Helen Serka-Sanchez, 21. oktoober 2018, 15:45
Kuidas töötab aurukeskus?Foto: MikesPhotos, Pixabay
Aurukeskus tõotab kergendada triikimistööd. Uurime, kui tõhusalt ja kiiresti saab masinaga viksiks ja viisakaks särgid, mantlid ja püksid.

Testimisel SINGERI AURUKESKUS SWP02
Komplekt: kaasas riidepuu, õrna kanga otsik, kuumakaitsekinnas, taskute ja kraede triikimise šabloon. Veepaak 2,5 liitrit. Võimsus 1500 W.
Hind 109.00, OnOff

Singeri seadet katsetas kostüümikunstnik Pille Küngas. Oma töös ehk erinevate filmiprojektide ja teatrilavastuste juures kasutab ta riietelt kortsude silumiseks just aurukeskust, mis tekitab pidevat kuuma auru, siludes riiete kortsud kiiresti. „Pean sageli ette valmistama suure koguse rõivaid. Tavaliselt on need enne kokku pakitud ja seetõttu veidi kortsunud või pikalt kostüümilaos seisnud ning vajavad enne selga panemist värskendamist. Siis on hea need riidepuule riputada ja stangel auruga üle lasta,“ räägib naine oma kogemusest.

Kuidas Singeri aurutaja töötab?

  • Enne aurutama asumist pane masin kokku ja täida veepaak.
  • Pane masin sooja ja alusta tööd, kui otsikust tuleb stabiilset auru. See võtab aega u 45 sekundit.
  • Aurutamiseks riputa rõivaese riidepuule ja tõmba otsikuga üle kanga.
  • Jäta aurutatud riided tuulduma ja kuivama, sest pärast aurutamist on need veidi niisked.
  • Ühe paagitäie veega saad aurutada järjest 90 minutit. See, kui suure pesuhunniku sa selle aja jooksul läbi töödelda jõuad, sõltub riideeseme materjalist ja selle kortsumise astmest.

Tulemus?

Aurukeskus on hea vahend, et siluda kaua kapiriiulil või hoiukohas seisnud puhastelt riietelt välja kerged voldid. Eriti tõhusalt saab välja pehmed kortsud villastelt mantlitelt, pintsakutelt, viskoosilt ja siidilt. Kindlasti tuleks pärast töötlemist jätta rõivad riidepuule seisma, sest aur teeb need veidi niiskeks. Ka tasapinnal kergeid kudumeid aurutades saab hea tulemuse. Triiksärgid ja väga kortsus riided vajavad siiski triikrauda ning aurukeskusega sel puhul ideaalset tulemust ei saa. Ettevaatlik tuleks olla heledate ja õhukeste kangaste puhul, sest aurust võivad kangale jääda veejäljed, mis halvimal juhul plekiks kuivavad. Selle vältimiseks kasuta kaasas olevat õrna kanga jaoks mõeldud harjastega otsikut ja enne töötlema asumist lase otsikust veidi aega aurul joosta.

Singeri aurukeskuse SWP02 plussid ja miinused

+ Masin tekitab palju auru. Samas tuleb olla ettevaatlik, et ennast ei kõrvetaks!
+ Kuumeneb ruttu, 45 sekundiga.
+ Otsikut on mugav kasutada, see on optimaalse suurusega.
+ 2,5liitrine veepaak on piisavalt suur mugavaks triikimistööks. Tõenäoliselt pole seda vaja ühe triikimisõhtu jooksul täita.
+ Otsiku käepidemel on/off-nupp. Tööpausi ajal saab masina väga lihtsalt korraks välja lülitada, ilma kogu seadet kinni panemata.
‒ Ei silu teravaid volte.
‒ Pikk toru teeb kasutamise veidi ebamugavaks, sest keerdub ja on jäik.
‒ Väikeses ruumis riideid aurutades läheb pika töötlemise peale tuba väga niiskeks ja umbseks.

Kellele sobib?

Singeri aurukeskus SWP02 sobib inimesele, kellele on tähtis, et tema riided oleksid alati korrektsed ja kandmisvoltideta. Suur aurukeskus on väärt investeering perenaisele, kes triigib tihti või kasutab seda töövahendina.

Pikem artikkel ilmus Nipiraamatus 2017 oktoobris.

Kuidas töötab aurukeskus?Foto: MikesPhotos, Pixabay

Singeri aurukeskuse SWP02Foto: Helen Serka-Sanchez