Nipid

Appi, peas on täid! Mida nüüd teha? Siin on etapiline õpetus!  

Tuuli Mäemat, 24. oktoober 2018, 10:24
FOTOLAVASTUS Tags: PUBLIC TEET MALSROOS
Täid on ütlemata tüütud. Küsisime City Tervisekliiniku arstilt Kristel Amjärveltmida, mida siis peale hakata.

Kui avastad peast täid, tee nii:

1. Teavita kollektiivi. Kui sinu lapsel on täid, teavita sellest kohe ka tema lasteaeda või kooli, vajadusel ka huviringide õpetajaid.

2. Ravi kogu perekonda. Kui ühel on peres täid, tuleb ravida kõiki pereliikmeid.

3.  Pese pead spetsiaalse šampooniga. Osta apteegist täišampoon ja pese juuksed sellega korralikult puhtaks nii, et terve pea on šampoonine. Parema tulemuse nimel lase sel peas ka veidi aega mõjuda.

4. Kammi korralikult. Pärast spetsiaalse täivastase šampooniga juuste pesemist kammi niisked juuksed juurtest alates salkhaaval läbi peenete piidega täikammiga. Sellega saad juustest välja tänu šampoonile surnud täid ja ka juuksejuurtele kinnitunud munad. Tea, et elektriline täikamm ei sobi südame stimulaatoriga patsiendile.

5. Tee kodus suurpuhastus.

Voodipesu ja riided. Vaheta ära ja pese kuuma veega puhtaks voodipesu, padjad, tekid ja kõik katted, millega nakatunu pea on kokku puutunud. Pese kuuma veega puhtaks ka kõik riided, mida täidega nakatunu nakkuse ajal kandis.

Laste pehmed mänguasjad. Paki need kolmeks päevaks hermeetiliselt kilekotti ja tõsta eluruumidest eemale, sest täid surevad kolme päevaga, kui nad süüa ei saa. Võid asjad tõsta ka mõneks päevaks sügavkülma ja siis hiljem õues puhtaks kloppida.

- Toad ja mööbel. Korista toad põhjalikult tolmuimejaga, ka diivan ja kogu muu pehme mööbel ning vaibad.

- Kammid ja patsikummid. Viska ära juukseharjad, millega kammisid juukseid nakkuse ajal. Ka patsikummid on turvalisem uued osta.  

- Auto. Kui peres on auto, puhasta ka see põhjalikult. Eriline tähelepanu koonda peatugedele ja laste turvatoolidele.

Loe pikemat lugu oktoobrikuu Nipiraamatust!

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2600
helen.serka-sanchez@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee