Uudised

MOVEMBER | Mihkel Raud: „Paanikahoogude tõttu tundsin aastaid surmahirmu.“ (13)

Helen Serka Sanchez, 15. november 2018, 16:27
Mihkel Raud ärgitab tervise eest hoolt kandaFoto: Laura Strandberg
Multitalent Mihkel Raud piinles aastaid paanikahoogude käes ning ei teadnud, et tegelikult põevad seda miljonid inimesed. Psühholoogi abiga sai ta probleemist jagu.

Mihkel Raud on kindlal arvamusel, et terviseprobleemidega tuleb arsti juurde minna. Selle asemel et üksi kannatada, peab otsima abi. Kirjanik ise vaevles 20 aastat paanikahoogude käes. Ärevushäire sai alguse rajudel alkoholitarbimise aastatel. Alles juhusliku vestluse käigus psühholoogiga sai ta teada, et ärevushäirete all kannatab väga palju inimesi. „Tegelikult polnud midagi muud vajagi, kui aru saada, et minu konditsioon pole unikaalne. Aastaid arvasin, et see on vaid minu psüühiline probleem. Kui arst ütles, et seda põevad miljonid inimesed üle maailma, aitas juba see üle saada. Ta andis ka paar mõtteharjutust ja sain oma ärevushäire kiiresti kontrolli alla. Mõtlesin aastaid, teadmata, mis mind vaevab, et suren nende hoogude ajal,“ meenutab mees painajalikku aega oma elus.

Samal teemal

Milleks häbeneda?

Piinlikkus tuleb terviseprobleemide puhul ära unustada. „Peaks mõtlema, et ma lähen parem täna, kui kuulen viie aasta pärast arstilt, et kus te, mees, viis aastat tagasi olite! Häbenemine on väike probleem võrreldes suure terviseprobleemiga, mis võib ühel hetkel fataalseks kujuneda,“ teatab Mihkel, kes käib regulaarselt arsti juures end kontrollimas. Kirjanik imestab, et autoga minnakse kord aastas hooldusesse, kuid ennast kontrollida ei lasta. „Oma tervise eest tuleb kohusetundlikult hoolt kanda. Kõige kurvem on selle asja juures see, et inimestele tuleb tervis meelde siis, kui lähedase, mõne tuttava või avaliku elu tegelasega midagi juhtub. Alles siis minnakse ja lastakse end arstil kontrollida. Tegelikult tuleb seda teha regulaarselt,“ rõhutab Raud. Ta ise tunnistab muheledes, et võib-olla tema käib arsti juures liigagi tihti.

Allikas: Nipiraamat 

13 KOMMENTAARI

j
Jube tark 16. november 2018, 07:54
Raud on juba sellises eas kus tekkib ainete puudus organismis, alko viib seda veel rohkem välja. Nervostong on see mida vaja süüa + magneesium. Omal kõik läbi tehtud. Kunsttoit mida meile poes müüakse ei sisalda piisvalt aineid seega peab üha järgi aitama.
e
ei 16. november 2018, 00:44
maksa napsitamist maha jätta, väike drink aitab alati! Padujoomine teeb hullemaks!
Loe kõiki (13)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
kadi.saar@nipiraamat.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee