Tehnika

Tänavu hoiavad järelturul kõige paremini hinda Subaru ja Land Rover (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 5. detsember 2018, 09:10
Foto: Pixabay
Los Angelese autonäitusel tunnustati autotootjaid, kelle mudelid säilitavad kõige kõrgema jääkväärtuse. Tänavu pälvisid maineka auhinna Subaru ja Land Rover, mille mudelitest suur enamus ka hästi hinda hoiavad.

Auto järelmüügi hind on üks, mille järgi asjatundjad oskavad ära öelda, kas mudelil on potentsiaali või ei. Meil Eestis peab tulevikku ennustama kas kohvipaksu või siis auto24 portaali abiga. Soome sotsiaalteadlane Niina Matikainen tõestas hiljuti, et uue auto hind kukubki drastiliselt. Võidab see, kelle auto hind vähem kukub.

Sõiduautode jääkväärtuse analüütikaga tegelev USA organisatsioon ALG (Automotive Leasing Guide) andis Los Angelese autonäitusel äsja üle värsked autasud nimetusega „2019 Residual Value Awards“ (RVA).

See prestiižikas auhind antakse neile autotootjaile, kelle sõidukid säilitavad kõige kõrgema jääkväärtuse. Tänavuse autasu pälvisid Subaru ja Land Rover.

Ajalooliselt raske hindamistöö

ALG monitoorib sõiduautode hindade kujunemist Ühendriikides ja Kanadas juba 50 aastat. Igal aastal võetakse vaatluse alla ligikaudu 2500 erinevat mudelit 26 turusegmendist.

Auhinna vääriliseks osutuvad need sõidukid, mille hind kolme aasta jooksul protsentuaalselt kõige vähem langeb.

Hindamisel kasutatakse põhjalikku ja keerukat analüüsi, auhinnale kandideerimise aluseks on asjaolu, et tootjal on sõidukeid vähemalt neljas eri segmendis.

Subaru on saavutanud alates aastast 2010 kogunisti 37 korral esikoha nii oma segmentides kui ka üldarvestuses. Segmendi parimateks on tunnistatud Subaru Impreza, XV, Forester, Outback ja WRX.

Land Roveri mudelitest on segmendi parimaks nimetatud Discovery, Discovery Sport, Range Rover ja Range Rover Sport.

Milline oli kõige paremini hinda hoidev elektriauto, väike-keskklassi masin, pikap, noobelmaastur jne ehk kas näiteks sinu autot võib olla kasulik müüa, seda vaata edasi Acceleristast.