Tehnika

POTJOMKINI KÜLA: Putini foorumi imerobot osutus kostüümis meheks (23)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 13. detsember 2018, 10:22
Foto: Kuvatõmmis/Rossija24
Venemaal Jaroslavlis avati sel nädalal president Vladimir Putini egiidi all noortefoorum „ПроеКТОриЯ: Venemaa tulevased intellektuaalsed liidrid“. Foorumi avapäeval teenis palju imetlevaid pilke eriliselt kõrgtehnoloogiline robot Boris, kes demonstreeris matemaatilisi oskusi, rääkimis-, kõndimis- ja tantsimisvõimet.

Tjouarnal.ru märkis, et võimas robot pälvis ka erinevate meediaväljaannete tähelepanu. Kohalik meediaväljaanne ja riiklik telekanal Rossija24 nimetasid Borissi imetlevalt „kõige kaasaegsemaks robotiks“.

Tjournalil tekkis aga robotikaadreid vaadates hulk kahtlevaid küsimusi. Näiteks: miks ei näe robot üht sensorit ja kust selline imetehnika üldse korraga päevapealt välja ilmus? Väljaanne leidis vastuse, guugeldades märksõna „robot-kostüüm“. Selgus, et foorumil esineski hoopis Aljoša-robotkostüümi riietatud inimene – ja pettis väga paljud vaatajad ära. Aljoša loojad kinnitavad, et „selle kostüümi disain ja tehniline teostus loovad peaaegu täieliku illusiooni, et sul on tõeline robot“.

Foorumil ei viidatud poole sõnagagi, et roboti asemel on vaatajate ees kostüümis inimene. Samas kinnitati hiljem, et korraldajatel polnud mingit plaani kedagi petta ja ajakirjandus lasi end tahtmatult imerobotist pimestada. Rossija24 eemaldas tagantjärgi oma videolõigust „Borissi“ kujutavad kaadrid.

Sealjuures on mõnelt fotolt tähelepanelikul vaatamisel selgelt näha kostüümi sees olev täiesti inimlik kael.