Tee ise

Lihtsad ideed: too jõulumeeleolu aeda ja ukse taha! 

Laura Karro, 14. detsember 2018, 11:41
Lihtsate nippidega saad ka õue jõulumeeleolu tuua.Foto: Annie Spratt, Unsplash
Detsembriaskelduste keskel tundub võimatu leida aega lisaks kodule ka õu ära kaunistada. Mõni tuledekee puudel või kelmikas jõulukaunistus kortermaja koridoris muudab rõõmsamaks nii sinu pere kui naabrid. Siin mõned inspireerivad ideed.

Mähi raagus puudele kindlasti ümber jõulutuled. Erinevalt haljaspuudest, kus valgustid okste vahele kaovad, paistavad need lehtpuudelt palju paremini välja.

Samal teemal

Ukse ette terrassile tee ilus nurgake, kus saad õueküünlaid põletada, suurtesse pottidesse säti seisma raagus lehtpuu- või kuuseoksad. Korteri rõdule või aknalauale taimekasti saad luua oma väikse talveaia.

Ühist trepikoda võid ka teiste elanike jaoks kaunistada. Kinnita infotahvlile punane jõulukuul ja paelake või tore jõulusõnum.

Välisuksele kinnita kindlasti jõulupärg. Milline täpselt valida, on juba sinu valik ja neid on mitmeid. Klassikaline variant on muidugi kuuseokstest punutud pärg väikeste kaunistustega. Käsitööpoest võib leida vahtplastist rõngaid, mille ümber saab põimida kotiriiet, jõuluvärvides kangaribasid või paelu ja muid kaunistusi. Metsast korjatud oksaraod saab samuti ringiks väänata. Võid muuta ka vormi ja teha ringi asemel okstest hoopis südame või tähekuju.

Kasuta küünlaid tavapäraselt rohkem need muudavad pimedad õhtud hubaseks. Kaneeli-, apelsini- ja vaniljelõhnalised küünlad on alati hea valik, kui vaata et need oleksid naturaalsete eeterlike õlidega ning ei sisaldaks kahjulikke lõhnaaineid.

Ka üks punane paelarull aitab hädast välja. Sellest lõigatud juppe võid sõlmida ukselinkidele, toolileenidele, küünlajalgadele, lillepottide ümber, trepipiirdele ja nagidele ning konksudele. Lihtne ja lööv!

Ära unusta aknaid - need on ju ometigi kodu silmad! Kindlasti vaheta välja kardinad. Valgele kangale saad lisada värvilisi kaunistusi, punasele jällegi kinnitada heegeldatud lumehelbeid. Miks mitte kinnitada kardinapuule valgusjuhtmeid või pikema nööri otsas rippuvaid kuuseornamente?

Tühjale seinale võid riputada kuusekujuliselt valgusjuhtmeid või tee kujund paberteipi kasutades.