Videod

VIDEO | Lapse uus lemmikkaru saab hõlpsalt pakitud 

Toimetas Laura Karro | Video: Jörgen Norkroos, 22. detsember 2018, 08:42
Mõmmik saab ilusti pakitud.Foto: Laura Karro
Ebamäärase kujuga kingituse pakkimine võib tunduda võimatu. Pakkimiskunstnik Aune Aulik näitab, et siin ei ole tegelikult midagi keerulist.

Vaata videost, kui ilusasse pakendisse peidetakse väike pehme karumõmmik. Kui sul on head materjalid ja tööriistad, siis sujub kingituste pakkimine võluväel.

Samal teemal

Milliseid vahendeid vajad kinkide pakkimiseks?

Head töövahendid. Aune soovitab varuda head pakkepaberit ja teipi, kuumaliimipüstoli, erinevaid nööre ning taftpaelu. 
Aune lemmikuks on taaskasutusmaterjalid, jõupaber ja värviline kilejas materjal, mis ühelt poolt ühte, teiselt poolt teist värvi või mustriga. Paberit jm materjali soovitab ta osta Õis pakkelettidelt ja lilleäridest.
Krepp-paber sobib kõige pakkimiseks (va karbid)! See on tõesti kuldaväärt pakkematerjal.
Teibi asemel kasutab Aune rohkem kuuma liimi, aga tuleb arvestada, et mõnda materjali see siiski ei liimi. 
Pakkenöörid annavad viimase lihvi. Traadiga pabernöörile saab keerata pliiatsiga vahvaid lokke, tamiiliga varustatud taftpael, aga võimaldab teha hästi hoidvaid lipse.

Videos toimetab osavnäpp Aune Aulik, kes võitis Rahva Raamatu Kingipoe korraldatud pakkimiskunstnike meistrivõistlustel esikoha! Tema pakk valiti välja rohkem kui 80 imelise töö hulgast. 
Kinkide pakkimine on tema hobi, mis kasvanud välja töötamisest lillepoes Mustika Keskuses. Seal on palju põnevaid looduslikke materjale, mida Aunele meeldib kinkide kaunistamisel kasutada. Aune muudab terve detsembrikuu vältel ilusaks kõikide soovijate pakid Kaubamajas!