Nipid

Lahendus leitud! Mida teha soovimatute kinkidega? 

Laura Verte, 27. detsember 2018, 15:29
Kampsun, mis selga ei passi või raamat, mida on topelt - mida nendega teha?Foto: Laura Gomez, Unsplash
Kuigi kingitud hobuse suhu ei vaadata, võib tahes tahtmata sattuda jõuluvanakotti kingitus, mis saaja vajaduste või maitsega ei haaku. Mida praktilist aga teha, et asjad ei jääks nurka tolmu koguma?

1. Hoia alles ja kingi edasi
Kuigi kingitus võib tulla väga soojast südamest, ei pruugi see siiski kingisaaja vajaduste või maitsega sobida. Kuna see ei tee kinki iseenesest sugugi kehvemaks, võid leida, et just see jõuluvana näoga tass puudub sõbra kollektsioonist või endal juba olemasolev kodumasin kulub ära teisel pereliikmel. Piinliku olukorra vältimiseks vaata hoolega ega kingil pole pühendust või kingisaaja initsiaale.

Samal teemal

2. Anneta
Kui vanavanatädi kingitud kampsun ei passi sinu kehatüübi või stiiliga, võib sellest rõõmu tunda mõni abivajaja varjupaigas. Uuri, millised asutused parasjagu annetusi ootavad või vii mitte sobiv riideese mõnda taaskasutuspoodi.

3. Tee ümber
Liiga kitsa kaelusega või ebamugavate varrukatega ilusa koega kampsun võib saada uueks jõulukingilemmikuks just pehme diivanipadja või soojade jalavarjudena. Tänu uuele ilmele saab kink uue elu ning hoiab kokku looduse ja rahakoti arvelt. Ideid kampsunite taaskasutamiseks leiad ka Nipiraamatu Tee ise rubriigist.

4. Korralda kingivahetusõhtu
Kutsu sõbrad-sugulased kokku ning korraldage üks meeleolukas jõulujärgne koosviibimine, kus jõuluõhtu säravamaid hetki meenutada, viimaseid piparkooke süüa ning sõbralik kingivahetuspidu pidada. Pange aga paika kindlad reeglid, kus keegi ei pahandaks, kohates peol kinki, mille ise kinkinud on. Peol võid rõõmustada ka toredate enda kingitud asjade nägemise üle, sest nii võid need endale tagasi vahetada!

5. Müü maha
Kui ongi juhtunud juhus, et kingiks on saadud kaks samasugust raamatut või päkapiku toodud kaktuseline ei saa kõigi pereliikmetega ühtviisi hästi läbi, võib viia kingid uuele ringile ka need maha müües. Müügist saadud raha võid annetada abivajajatele. Et taaskasutus ja asjade kasutuselevõtt on esmatähtis, ei saa siinkohal aga alati loota suurele kasumile.

Hea mõte! Et ebavajalikke kingitusi üldse ei tekiks, tehke peres ja sõprade seas materiaalsete kingituste asemel koos midagi toredat, kinkige teineteisele häid soove või annetage koos heategevusorganisatsioonidele.