Tehnika

5 YouTube’i kanalit isetegemise-huvilisele autoentusiastile 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 2. jaanuar 2019, 09:24
Foto: Pixabay
Autoentusiast Uku Tampere valis välja viis YouTube’i  kanalit, mida huvilisel jälgida tasuks. Puhuks kui on vaja oma neljarattalisele sõbrale käed külge panna või mõnest protsessist paremini aru saada.

YouTube on täis kasutusjuhendeid ja õpetusi, kuidas erinevaid asju ise teha – alates maja ehitamisest kuni toidu tegemiseni. Probleem on selles, et kvaliteetse materjali leidmine võib olla paras väljakutse, sest infomüra on palju.

Olen aja jooksul läbi vaadanud suure hulga autoteemalistest YouTube’i kanalitest ja leidnud omad eelistused, millel silma pidevalt peal hoian. Valisin välja viis kanalit, millest autohuvilisel on lihtne väärtuslikke nõuandeid ja teadmisi ammutada.

Tahtmise korral saab käed õliseks

Kaasaegsete autode juures on järjest vähem remonditöid, mida koduste vahenditega teostada, kuid huvi korral saab käed õliseks teha ikkagi. Ise tehtu on tihtipeale hästi tehtu ning aitab ühtlasi säästa raha ja silmaringi avardada.

Loomulikult on töid, mis tuleks jätta professionaalide teha, aga kui käed istumispõskede juurest välja ei kasva, saab YouTube’is leiduvate õpetuste põhjal ise päris palju ära teha.

Elu autoga ei ole ainult remonditööd ja mustad käed – interneedusest leiab otsatus koguses nippe ja trikke, mis aitavad auto tervist säilitada ning probleeme ennetada. Kui teada kvaliteetseid kanaleid, kust nõuandeid otsida, on põnevus ja pisikesed isiklikud edulood garanteeritud.

1. Tagasi kooli!

Minu üks absoluutseid lemmikuid on YouTube’i kanal, mis kannab nime Engineering Explained. Kvaliteetsed õppevideod koos (mõnikord ehk isegi liiga detailse) selgitusega aitavad paljudest protsessidest aru saada.

Mulle meeldib see inseneeriakanal aga seetõttu, et kanali vedaja Jason Fenske ei seleta lahti mitte üksnes autode erinevate tehniliste sõlmede toimimise põhimõtteid vaid õpetab neljarattalisi ka õigesti kasutama.

„Õigesti” tähendab siin kontekstis teadagi seda, et auto ei ole röster vaid sõiduvahend, mis võiks omanikku kaua ja muretult teenida.

Ent mitte ainult autoomanikele pole see kanal kasulik. Põnev on Fenske videosid vaadata neilgi, kelle jaoks mehaanika ja inseneeria üldisemalt huvi pakuvad.

Milline on hea näpunäidete kanal selleks puhuks, kui tahad, et auto sind kaua teeniks, kui tahad vana ronti elule tagasi aidata, kui tahad lihtsalt ise nii keerukamaid kui lihtsamaid autoalaseid töid teha, kui otsid lühikesi ja konkreetseid juhiseid, seda loe edasi Acceleristast.